Zeki Haber

Instagram Hesabını Nasıl Kalıcı Olarak Silerim?

10.04.2019
33
Instagram Hesabını Nasıl Kalıcı Olarak Silerim?

Instagram Hesabını Nasıl Kalıcı Olarak Silerim? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal ağlardan biridir. Instagram dünya genelinde 1 milyar aktif kullanıcıya sahiptir. Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan çok kullanılmakta. Instagram arkadaş, akraba ve tanıdıklarınızla benzer ortamlarda yer alabilmek, iletişime geçebilmek, fotoğraflar paylaşarak sanal ortamda aktif olabilmek için oldukça uygun bir platform. İnsanlar birçok sosyal ağda hesap açmakta. Ancak zamanla birçok kişi kullandığı sosyal hesaplarından, belirli nedenlerden dolayı memnun kalmayıp hesabı kaldırma isteğinde bulunmakta. Aynı şekilde Instagram hesabı açanlarda hesaplarını kaldırma isteğinde bulunabilmekte. Bu durumda izleyebileceğiniz yol aşağıda.

Instagram Hesabını Kaldırmadan Önce Ne Yapılmalı?

Instagram günümüzde daha çok fotoğraf paylaşım alanı olarak daha çok ilgi görmekte. Bu durumda birçok kullanıcı kendileri için önemli olan fotoğrafları bu sosyal ağda paylaşmakta ve kaydetmekte.

Eğer hesabınızı silip kaldırmaya karar verdiyseniz ilk önce bu fotoğrafların yok olmamasını sağlamalısınız. Yapmanız gereken bu fotoğrafları telefon ya a bilgisayara kaydetmektir. Bir bilgisayara herhangi bir program olmaksızın fotoğraflarınızı indirip kaydedebilirsiniz. Ancak eğer bir bilgisayara sahip değilseniz bu işlemi telefondan yapacaksınız.

Ancak işlemi uygulayabilmek için belirli programlardan birini indirmelisiniz. Bu şekilde kolaylıkla fotoğraflarınızı saklı tutabilirsiniz. Telefonla uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem fotoğraflarınızın ekran görüntüsünü almanızdır. Ancak bu durumda fotoğrafların görüntü kalitesi pek iyi olmayacaktır.

Instagram Hesabı Kaldırma İşlemi

Fotoğraflarınızı güvene aldıktan sonra sıra hesabı kaldırmaya geldi. Belirmek isterim ki hesabı kaldırırsanız artık bu kullanıcı adıyla sisteme giremezsiniz. Eğer kararınızın değişme ihtimali varsa hesabınızı dondurmanız tavsiye edilir.

  • Hesabı kaldırabilmek için ilk olarak https://Instagram.com/accounts/remove/request/ adresine girin.
  • Eğer oturum açık değil ise önce oturumunuzu açın. Daha sonra yukarıdaki adrese tekrar gidin.
  • Yukarıdaki linke tıkladığınızda karşınıza direkt “hesabını sil” sayfası açılacaktır.
  • Sayfada “hesabınızı neden silmek istediğinizi” belirtmeniz istenecektir.
  • Nedenini belirtiğiniz zaman asıl silme sayfası açılacaktır.
  • Açılan sayfada şifrenizi gerekli kutucuğa girin.
  • Daha sonra kırmızı yazıyla yazılmış olan ” hesabımı kalıcı olarak kapat” seçeneğini tıklayın.
  • Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra hesabınız kalıcı olarak kaldırılacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.