1 Ocak 2024 yılbaşı tatilinde öğretmenlere normal ek ders ücreti, egzersiz çalışması ücreti, DYK, İYEP, nöbet ek ders ücreti, destek eğitimi vb ücretler ödenir mi? 1 ocak'ta ücretli öğretmenlere ek ders ödenir mi? ödenmez mi? ayrıntılar haberimizde

1 Ocak tatilinde öğretmenlere normal ek ders ücreti ödenir mi?

Toplu sözleşme gereği 1 Ocak tatilinde öğretmen ve yöneticilere normal ek ders ücretleri ödenecek. Örneğin 1 Ocak'ta dersi olan lise matematik öğretmeni 1 Ocak tarihinde ders görevini yerine getirmiş sayılacak ve ek ders ücreti 1 Ocak tarihinde ders yapmış gibi hesaplancak. Ders görevi yapılmış sayılan öğretmenlere ek ders ücreti ile yöneticilere yönetici ek ders ücreti ödenecek. 

1 Ocak tatilinde öğretmenlere egzersiz ek ders ücreti ödenir mi?

1 Ocak tatilinde öğretmenlere egzersiz için ek ders ücreti ödenmeyecek. Egzersiz çalışmasında ücret almak için nöbet görevi gibi fiili olarak egzersiz görevini yerine getirmek lazım. Bu yüzden 1 Ocak tatilinde egzersiz ek ders ücreti ödenmez. Öte yandan, sene başında yapılan egzersiz planında resmi tatil günlerine ezgersiz çalışması yazılmaz. Plan yapılırken 1 Ocak tarihine egzersiz çalışması yazılmaması gerekmektedir. 

1 Ocak yılbaşı tatilinde öğretmenlere nöbet ücreti ödenir mi?

1 Ocak tatilinde öğretmen ve yöneticilere nöbet görevi ek ders ücreti ödenmeyecek. Nöbet görevi yerine getirilmediği takdirde ücret ödenen bir kalem değildir. Nöbet ücreti için fiili olarak nöbet görevini yerine getirmek lazım. Bu yüzden 1 Ocak tatilinde nöbet görevi için nöbet ek ders ücreti ödenmez. 

1 Ocak tatilinde diğer durumlarda ek ders ücreti

1 Ocak tatilinde şeflik, koordinatörlük, evde eğitim ve destek eğitim için ücret ödemeleri yapılır. Halk Eğitim Kursu ile usta öğreticiler için ücret ödemesi yapılmamaktadır. 

Uzman Öğretmenlik Sınavında yanlış doğruyu götürecek mi? Uzman Öğretmenlik Sınavında yanlış doğruyu götürecek mi?

1 Ocak'ta ücretli öğretmenlere ek ders ödenir mi?

1 Ocak tatili için ücretli öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi yapılmaz. Ücretli öğretmenlerin ek ders alması için fiili olarak ders görevlerini yerine getirmeleri gerekmektedir. 

1 Ocak'ta öğretmenlere ek ders ödenecek, ödenmeyecek durumlar- ÖZET

* Ek Ders: Ödenir.
* DYK: Ödenmez, DYK planlaması yapılmaz.
* İYEP: Ödenmez, İYEP planlaması yapılmaz.
* Egzersiz: Ödenmez, planlama yapılmaz.
* Nöbet: Ödenmez
* Evde Eğitim: Ödenir.
* Destek Eğitim: Ödenir.
* Halk Eğitim Kursu: Ödenmez.
* Şeflik: Ödenir.
* Koordinatörlük Ücreti: Ödenir.
* Ücreti' Öğretmenler: Ücret Alamaz. 

Kaynak:Sor Öğretmenim

ZEKİHABER.COM