Zeki Haber

10 Kasım Konuşması

10 Kasım Konuşması

Mustafa Kemal Atatrük’ün vefatı olan 10 kasım’a kısa bir süre kaldı.Okullarda farklı etkinliklerle mustafa kemal Atatürk anılacak.Hemen hemen her programda bir açılış konuşması olur.10 Kasım etkinliklerinin açılışı çoğunlukla saygı duruşu ve istiklal marşından sonra bir konuşmayla başlar.Biz de bu nedenle 10 Kasım konuşması örneği yayınlıyoruz:

10 Kasım Konuşması

“Günün anlam ve önemini anlatan bu konuşma. Daha önemli ve daha anlamlı bir gün varsa o da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu gündür.

Bizler yaşayamadık senle Atam aynı günlerde. Bakamadık deniz mavisi gözlerine, duyamadık sesini. Ama 78 yıl sonra bile senin gözlerine bakıyor, senin konuştuklarını dinliyoruz. Seni anlamaya, seni yaşamaya, seni yaşatmaya çalışıyoruz. Yıl 1938 değil belki. Olmasın, ne yazar ki… Her yıl saat 9’u 5 geçe, sanki o anda yaşıyormuş gibi, o anı yaşıyoruz. Gözlerinin kapandığı o anı. Hissediyoruz acını kalbimizin en derinlerinde. Düğümleniyor göğsümüzde nefesimiz.

Tesadüf müdür bu? Gökyüzü alabildiğince karanlık. Bulutlar çökmüş üstümüze. Ağlıyor dünya bizimle birlikte. Her yıl üşürüm ben 10 Kasım’da. Her yıl titrer yüreğim, bedenimle birlikte.

Sen, sen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Sen ölmedin. Yaşıyorsun fikirlerimizde. Fikirleri öldüremezler. Sen ölmedin. Yaşatacağız öğrencilerimizle. Nesilleri öldüremezler. Bizler her zaman ve her durumda cumhuriyet ve devrimlerinin yılmaz bekçileri olacağız. Bizler seni unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız.”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Rahmetle Anıyoruz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.