Öğretmenler 2022 Yılı 2.ara tatilde Nisan Dönemi seminer-mesleki çalışmalara, 14 farklı faaliyetten en az birine katılmak üzere ÖBA (Öğretmen Bilişim Ağı) dan uzaktan eğitim yoluyla yapacak.11,12,13,14 ve 15 Nisan tarihlerinden öğretmenlerin katılacağı seimer-mesleki çalışmaların hangisinin ne kadar zaman aldığını tek tek belirleyip öğretmenleri bilgilendirmeye çalıştık. Seminer faaliyetlerinin ne kadar zaman aldığını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

ÖBA'daki Eğitimlere Nereden ve Nasıl Giriş Yapılacak?

Öğretmenler ve okul yöneticileri için gerçekleştirilen Mesleki Gelişim Toplulukları Programları, ÖBA platformu üzerinden yapılmaktadır. Kursiyer ve yöneticilerin kendilerine tanımlı hizmet içi eğitimlere katılmaları için MEBBİS veya e- devlet üzerinden sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Sisteme giriş yapan katılımcılar, ÖBA logosu üzerine tıklayarak ana sayfada yer alan “Size Özel” bölümünden kendilerine atanan eğitimleri görebileceklerdir. İlgili faaliyetin “Eğitime Katıl” butonunda program hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. “Ders Dağılım Çizelgesi ve Canlı Eğitime Giriş Linkleri” dosyasında eğitimin “zaman ve derse bağlantı linkleri” yer almaktadır.

Seminerlerin Başarı ve Sınav Kriteri

13 tane seminerin başarı kriteri %80 tamamlama. Ancak; Hesap Tablosu Programı (Office Excel) Eğitimi Kursu 1 (Nisan 2022 - Mesleki Çalışma) Başarı Kriteri %100 ve Sınav Başarı Kriteri:50

11-15 Nisan ÖBA Öğretmen Seminer-Meslek Çalışmaların Hangisi Kaç Dakika?

11-15 Nisan 2022 tarihlerinde öğretmenlerin ÖBA üzerinden katılacakları seminer-mesleki çalışma süreleri birbirinden farklılık göstermektedir. Öğretmenlerin bu çalışmalarıdan en az birine katılmaları semineri tamamlamak adına yeterli olacak. Bu nedenle öğretmenler, bu seminer çalışmalarından birini tercih ederken hem içeriğine hem de süre başta olmak üzere seminerle ilgili diğer hususları göz önünde bulunduracak. Biz de bu nedenle 14 mesleki çalışmanın sürelerini aşağıda belirtmeye çalıştık.

Eğer gözümüzden kaçan sayı olmadıysa, seminerlerin süresi en az 26 dakika , en fazla 5 saart 57 dakika( yaklaşık 6 saat). Tüm süreleri tek tek aşağıdan öğrenebilirsiniz.

11-15 Nisan 2022 Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek Mesleki Çalışma Faaliyetleri Süreleri

1-Yönetimsel Beceriler Semineri - 30 DAKİKA
2-Çocuklarda Sorumluluk Bilinci Oluşturma Eğitimi Semineri - 26 DAKİKA
3-İnsan Hakları, Demokrasi ve Adalet Eğitimi Semineri
4-Çocuk İşçiliği ve Eğitim Semineri - 48 DAKİKA
5-Duygu Düzenleme (Öfke ve Stres Yönetimi) Semineri - 72 DAKİKA
6-Kelime İşlemci Programı (Office Word) Eğitimi Semineri - 4 SAAT 33 DAKİKA
7-Hesap Tablosu Programı (Office Excel) Eğitimi Kursu 1 - 3 SAAT 34 DAKİKA
8-Sunu Hazırlama Programı (Office PowerPoint) Eğitimi Semineri - 3 SAAT 16 DAKİKA
9-Eğitimde Web 2.0 Araç Kullanımı Semineri 1 - 3 SAAT 40 DAKİKA
10-Dijital Okuryazarlık (Bilgi ve İnternet Okuryazarlığı) Semineri - 37 DAKİKA
11-Türk Mangalası Eğitimi Semineri - 1 SAAT 10 DAKİKA
12-Enerji Verimliliği Semineri - 5 SAAT 57 DAKİKA
13-Öğretimsel Liderlik Semineri - 44 DAKİKA
14-Kadına Şiddet Semineri - 2 SAAT 19 DAKİKA

11-15 Nisan 2022 ÖBA Seminer Süreleri Nasıl ve Nereden Öğrenilebilir?

Öğretmenlerin uzaktan eğitim yoluya ÖBA üzerine katılacakları 14 faaliyetle ilgili ayrıntılara ulaşılabilir. Bunun için ÖBA'daki ilgili çalışmaya tıklamanız yeterli. Öğretmenlerin en çok merak ettiği hususlardan olan çalışmanın süresi, Eğitim içeriği başlığı altında yer almaktadır. Burada seminer çalışmasının kaç bölümden oluştuğu ve her bir bölümün kaç dakika olduğu belirtilmiş. Öğretmenler buradan toplam süreyi görebilirler. Biz de öğretmenlere kolaylık olması adına aşağıdaki örnekte olduğu gibi tüm mesleki çalışmaların toplam sürelerini tespit ederek, yukarıdaki listeye ekledik.

Duygu Düzenleme (Öfke ve Stres Yönetimi) Semineri (Nisan 2022 - Mesleki Çalışma) toplam süresi: 72 dakika

ZEKİHABER.COM