MEB, 15-19 Kasım 2021 tarihlerinde yapılacak Okul öncesi, İlkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerinin mesleki çalışma programları yayınladı.Öğretmenler EBA'da yeralan faaliyetlere "Mesleki Gelişim" bölümünden takip edecekler. Öğretmenler 15,16,17,18 ve 19 Kasım tarihlerinde online seminer çalışması yapacak.

15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılan Mesleki Çalışma Dönemi Seminerlerini herhangi bir sebepten dolayı tamamlayamayan öğretmenlerimiz kendilerine tanımlanan seminerlere 21 Kasım 2021 tarihine kadar  EBA üzerinden erişebileceklerdir.

Öğretmenler çalışma programında ilgili tarihte EBA üzerinden kendilerine sunulan eğitimlerden bir (1) eğitim faaliyetine katılması ve tamamlaması yeterli olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı şu açıklamayı yaptı:

Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin 2021 Yılı Kasım Dönemi Mesleki Çalışmaları, 15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında EBA Mesleki Gelişim başlığı altında yer alan "15-19 Kasım Mesleki Çalışmalar" adlı içerikten ulaşılarak uzaktan eğitim yoluyla yapılacaktır.

EBA'ya giriş yapıp "Mesleki Gelişim" e tıklanacak

Öğretmenler uzaktan eğitime internet erişimi olan herhangi bir yerden katılabilirler. Ancak talep etmeleri hâlinde Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarının imkânlarını kullanarak da bu eğitimi tamamlayabilirler.

Uzaktan eğitim sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için öğretmenlerin EBA'ya girişi okul tür ve kademelerine göre farklı günlerde planlanmıştır. Planlama aşağıdaki tabloda yer alan gün ve saat aralıklarında olacaktır.

15,16,17,18 ve 19 Kasım 2021 Tarihleri Arasında Yapılacak Mesleki Çalışma Programı

Hangi öğretmen hangi tarihte EBA'da online mesleki çalışma yapacak?

15 Kasım 2021:  Okul Öncesi Öğretmenleri
16 Kasım 2021:  İlkokul Öğretmenleri
17 Kasım 2021:  Ortaokul Öğretmenleri
18 Kasım 2021:  Lise Öğretmenleri
19 Kasım 2021:  Diğer kurumların Öğretmenleri

Çalışmalar gece saat 01:00 da başlayıp 23:59 da sona erecek. Öğretmenler gün içerisinde kendisine uygun bir zamanda bir konuyla ilgili semineri bitirecek.

15-19 KASIM MESLEKİ ÇALIŞMA SEMİNERİ KILAVUZU 

*Öğretmenler mesleki çalışmalarını hizmetiçi eğitim yoluyla uzaktan yapacaklardır.
*Eğitimler EBA üzerinden yapılacaktır.
*EBA'ya giriş yapılarak "Mesleki Gelişim" başlığı altında yer alan "15-19 Kasım Mesleki Çalışmalar" adlı içerikten ulaşılacaktır.
*Her öğretmenin EBA üzerinden kendilerine sunulan eğitimlerden bir (1) eğitim faaliyetine katılması ve tamamlaması yeterli olacaktır.
*Eğitimler asenkron (eş zamanlı olmayan) olarak sunulmakta olup eğitim süresi içerisinde belirtilen günlerde tamamlanmalıdır. Öğretmenler belirtilen tarihlerde istediği zaman aralığında eğitimi alabilirler.
*Seminerde yer alan videoları eksiksiz izlediğinizde video isminin yanında yer alan işaret, yeşil tik simgesine dönüşmektedir. Herhangi bir sebeple eğitim yarıda bırakıldığında tekrar girişlerde eğitimler kaldığı yerden devam etmektedir.
*Eğitimler izlenirken browser (Crome, İnternet Explorer vb.) üzerinde başka bir sekme veya uygulama açılmamalı ve video atlanmamalıdır. (Sistemin uzun süre cevap vermemesi durumunda "F5" veya "CTRL+F5" tuşları ile sayfa yenilenebilir).

15-19 KASIM 2021 MESLEKİ ÇALIŞMA EĞİTİMİ UZAKTAN EĞİTİM FAALİYETİ TABLOSU - HANGİ MESLEKİ ÇALIŞMA KAÇ DAKİKA?

*180 dk-FATİH Projesi - BT nin ve İnternetin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Semineri
*65 dk- Bellek Teorisi ve İngilizce Kelime Öğrenme Yöntemleri Semineri
*60 dk-Çevrim İçi İngilizce Öğretimine Giriş Semineri
*60 dk-Çevrim İçi Öğrenmede Ölçme-Değerlendirme Semineri (İNGİLİZCE)
*60 dk-Çocuklar İçin Felsefe - P4C Farkındalık Eğitimi Semineri
*60 dk-Müze Eğitimi Semineri
*40 dk-Okul Öncesi Öğretmenlerinin Uzaktan Eğitim Süreçlerinde İlk Okuma Yazma ve Matematik Öğretimi Becerilerinin Geliştirilmesi Uzaktan Eğitim Semineri
*60 dk-Öğrencilerin Biyo-ritimleri ile Uyumlu İngilizce Öğretme- Öğrenme Etkinlikleri Semineri
*170 dk-Proje Danışmanlığı Semineri
*90 dk-Protokol Kuralları Uzaktan Eğitim Semineri
*60 dk-Siber Güvenliğe Giriş Eğitimi Semineri
*85 dk-Türk İşaret Dili Uzaktan Eğitim Semineri -1
*180 dk-Uzaktan Eğitim Süreçlerinde Öğretim Becerilerinin Geliştirilmesi Semineri
*180 dk-Harmanlanmış Ortamlarda Okul Öncesi Düzeyinde Öğretimi Farklılaştırma Semineri
*60 dk-Harmanlanmış Ortamlarda İlkokul Düzeyinde Öğretimi Farklılaştırma Semineri
*60 dk-Kapsayıcı Eğitim Semineri

ZEKİHABER.COM