MEB Mesleki ve Teknik eğitim Genel Müdürlüğü'nün METEK 3 projesiyle 1700 öğretmene işbaşı eğitimi verildi.

METEK 3 projesiyle 1700 öğretmene 10 gün süreyle Ankara, İstanbul, Eskişehir ve Konya illerinde işbaşı eğitimi verildi.Ağustos ayında ise diğer farklı bir çok alanda öğretmenlere benzer işbaşı eğitimi verilecek.

MEB Mesleki ve Teknik eğitim Genel Müdürlüğü'nün açıklaması:

"Mesleki ve teknik eğitim kalitesini artırmak amacıyla hayata geçirilen Sektörel Mükemmeliyet Merkezleri Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması (METEK 3) Projesi kapsamında, toplam 1700 öğretmene 10 iş günü süren işbaşı eğitim verildi.

17-28 Temmuz 2023 tarihlerinde, Ankara, İstanbul, Eskişehir ve Konya illerinde gerçekleştirilen işbaşı eğitimlerine, TCDD Türkiye Demiryolu Akademisi, Konya Ticaret Odası Teknoloji ve Eğitim Kampüsü ve Çağdaş Drama Derneği tarafından ev sahipliği yapıldı. Raylı Sistemler Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Bilişim Teknolojileri, İnşaat Teknolojisi, Makine ve Tasarım Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanlarında verilen teorik ve uygulamalı eğitimler, öğretmenler tarafından büyük ilgi gördü. Temmuz ayında yapılan eğitim faaliyetlerine 145 öğretmen katıldı.

Ağustos'ta da eğitim verilecek

Ağustos ayında ise, Gemi Yapımı, Metal Teknolojisi, Bilişim Teknolojileri, İnşaat Teknolojisi, Makine ve Tasarım Teknolojisi ve Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanlarında yeni işbaşı eğitim faaliyetleri düzenlenmesi için hazırlıklar yapılıyor.

Proje kapsamında düzenlenen işbaşı eğitimleri, öğretmenlerin sektörün gelişen ihtiyaçlarına uygun olarak kendilerini geliştirmeleri ve öğrencilere çağın gerektirdiği beceri ve bilgileri aktarabilmelerini sağlamak için büyük önem taşıyor."

ZEKİHABER.COM