Zeki Haber

2018-2019 Yılı Lise Öğretim-Müfredat Programları

2018-2019 Yılı Lise Öğretim-Müfredat Programları

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Lise Öğretim-Müfredat Programlarının hepsini indirebilirsiniz.

MEB 2018-2019 eğitim öğretim yılında liselerin tüm sınıflarında okutulacak tüm derslerin yeni öğretim programını güncelledi.

Tüm öğretim-müfredat programları 19 Ocak 2018 tarihli.

Bildiğiniz gibi yeni müfredat 2017-2018 yılında ilk kez sadece ilkokul 1,Ortaokul 5 ve Lise 9.sınıflarda okutulmuştu.Okutulan bu sınıflarında öğretim programlarında da az da olsa güncellemeler yapıldı.

Ve böylece 2018-2019 öğretim yılından itibaren şu programlar okutulacak.Bu programları buradan da indirebilirsiniz:

2018-2019 YILINDA LİSEDE OKUTULACAK YENİ ÖĞRETİM-MÜFREDAT PROGRAMLARI

MEB’İN MÜFREDAT GÜNCELLEMESİ İLE İLGİLİ 20 OCAK TARİHLİ AÇIKLAMASI

İlkokul, Ortaokul, İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu Liseleri, Fen Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Anadolu İmam Hatip Liselerinin bütün sınıf seviyelerindeki öğretim programları Talim ve Terbiye Kurulu tarafından Temmuz 2017’de onaylanarak 2017-2018 eğitim ve öğretim yılından itibaren kademeli bir şekilde uygulamaya konulmuştur.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı itibarıyla pilot uygulaması yapılan öğretim programlarına yönelik olarak daha önce de kamuoyuna ilan edildiği üzere izleme değerlendirme çalışmaları yapılmıştır.

İzleme değerlendirme çalışmaları kapsamında ilgili paydaşlar, kamu ve özel sektör temsilcileri (öğretmen, öğrenci, dernek/meslek birlikleri/federasyonlar ve Bakanlığımız ders kitabı yazarları ) ile odak grup çalışmaları yapılmıştır.

Yapılan izleme değerlendirme çalışmalarına ilave olarak çeşitli kamu kurum kuruluşları, ile ilgililerden Bakanlığımıza ulaşan görüş ve önerileri de değerlendirilmiştir. Yapılan tespitler şeffaflık, bilimsellik ve katılımcılık ilkelerinin gereği olarak öğretim programlarına yansıtılmış, güncelleme çalışmaları tamamlanmıştır.

Yapılan güncelleme çalışmalarında genel olarak öğretim programlarının yapısının korunmasınaözel bir özen gösterilmiştir. Bu çerçevede genel olarak öğretim programlarında redaksiyon ve tashih düzeyinde bir takım düzeltme ve düzenlemeler yapılmıştır

Güncellenen öğretim programları 20 Ocak 2018 Cumartesi itibariyle http://mufredat.meb.gov.tr İnternet sitesi üzerinden kamuoyu ile paylaşılmaya başlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
  1. SENA dedi ki:

    Biyoloji için müfredat gözükmüyor?

    1. ZekiHaber dedi ki:

      Eklenmiştir.Uyarı için tşk.ederiz.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.