Zeki Haber

2018 Mart Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınavı Konuları ve Sınav Yapılacak İller

2018 Mart Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınavı Konuları ve Sınav Yapılacak İller

2018 Mart Sözleşmeli Öğretmenlik İçin Sözlü Sınavı Konuları ve Sınav Yapılacak İller 

Sözleşmeli öğretmenlik için 14/04/2018 – 08/05/2018 tarihlerin aşağıdaki illerde sözlü sınavı yapılacak.

MEB,2017 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) itibarıyla 50 ve üzerinde puanı olan öğretmen adaylarından sözlü sınavla martta toplam 20.000 öğretmen alacak.

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır.

Sözlü sınava alınacak adaylar  Sözleşmeli Öğretmen Sözlü Sınav Değerlendirme Formu üzerinden sözlü sınav komisyonunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir.

Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerince yürütülecektir.

Sözlü sınava katılanların sınav puanları “Sözlü Sınav Sonuç Ekranı”na işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.

Sözlü sınava alınacak adaylar http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden duyurulacaktır.

Sözlü sınav sonuçlarının ilanı Bakanlığın belirleyeceği tarihte http://meb.gov.tr ile http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden ilan edilecektir.

2018 Mart Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Konuları için TIKLAYINIZ

 

2018 Mart Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Yapılacak İller 

2018 Mart Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru Ve Atama Duyurusu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2019 - 2020 Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.