Heyecanlı bir bekleyiş sürerken TEV eğitim bursu hakkında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Öğrencilerim eğitim hayatlarına bir destek niteliğinde verilen bu ücret, vatandaşların rahat bir nefes almasını sağlıyor. Tüm gözler Türk Eğitim Vakfı resmi internet sitesi üzerine çevrildi. Site üzerinden 2-22 Eylül 2019 tarihleri itibariyle alınmış olan başvurular sonrasında bu bursu almaya hak kazanan bireyler aylık 700 TL destek alabilecek. Bu Konuda en sık soruların sorular arasında TEV bursu sonuçları açıklan mı? yer alıyor. Sonuçlarının ne zaman ve hangi tarihler arasında açıklanacağı konusunda ki tüm detaylar haberimizde yer alıyor. İşte detaylar.

TEV Bursu Sonuçları

Burs için geri sayıma başlayan öğrencilerin sonuçlar açıklandı mı sorusunun cevabı herkes tarafından merak edilmektedir. TEV bursu için sonuçlar henüz net değil, resmi site üzerinde bir açıklama yer almıyor. Ancak TEV’den bu eğitim yardımı ile ilgili olarak bir açıklama geldi. Bu bursa hak kazanan adayların Ekim ayı itibariyle geçerli olmak şartıyla en geç aralık ayı içerisinde ilk ödeme yapılacak. Bir sonraki aylarda ise aylık olarak ödeme işlemleri devam edecek.

2020 TEV Burs Miktarı Ne Kadar Olacak

2019-2020 öğretim yılı içinde Türk Eğitim Vakfı vermiş olduğu burs miktarını 700 TL olarak belirledi.

Türk Eğitim Vakfı Bursiyer Seçimi

Öğretim kurumunca oluşturulan Burs Komisyonları, müracaat eden adaylar arasından seçilenlerin belgelerini imzalı tutanak ile TEV'e gönderir. Kesin sonuçlar, TEV tarafından burs kazanan öğrencilere e-posta ve /veya SMS yoluyla duyurulacaktır. TEV'den gelecek e-posta ve/veya SMS bildirimleri dışındaki herhangi bir bilginin geçerliliği bulunmamaktadır.

Önemli Not: Mülakatta elenenler; dosyasını üniversitesinin burs ofisi veya öğrenci işlerinden alabilir.

Mülakat Bilgilendirmeleri TEV’de Nasıl Yapılıyor

TEV'in değerlendirmesi sonrası mülakata davet edilecek adaylara e-posta ve / veya SMS ile bildirim yapılacak; ilgili adaylar evraklarını hazırlayıp, mülakat günü komisyona sunacaktır. Ön değerlendirmeden elenen adaylara SMS ile bildirim yapılacaktır. Bu nedenle ön değerlendirme sonucunuz size bildirilmeden lütfen dosya hazırlamayınız.