2021-2022 Yılı Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) 3.Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihleri Belli Oldu. Buna göre Açık Ortaokul ilk kaytıt ve kayıt yenileme iş ve işlemleri 11-29 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme Başvuru Tarihleri
Açık Öğretim Ortaokulu 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı 3. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme başvuru işlemleri 11 Nisan 2022 - 29 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.(Kayıt tarihlerindeki değişikleri açık öğretim web sayfasından takip ediniz.)

İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme Ücretleri

Öğrenci adayı, T.C. kimlik numarası ile T.C.Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası bankamatiklerine (ATM) ya da ilgili bankaların internet bankacılığı üzerinden 50 TL ödeyecektir.https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile sınav bedeli yatırabilir.
İlk kayıt yaptırılan Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya kurumda görevli ilgiliye makbuz karşılığında 10 TL ödenecektir

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri, mezun olana kadar her dönemde kayıt yenileme sınav bedelini ödemeleri gerekmektedir.Bir dönem için kayıt yenileme sınav bedeli, 50 TL olarak belirlenmiştir.Kayıt yenileme işlemi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden yapılacaksa, kayıt yenileme sınav bedelinin yanı sıra 5 TL’de, kurumun Okul Aile Birliği banka hesap numarasına veya kurumda görevli ilgiliye makbuz karşılığında ödenecektir

Açık Öğretim Ortaokulu İlk Kayıt İşlemleri

Açık Öğretim Ortaokuluna ilk kayıt yaptıracak olan öğrencilerden, 18 yaşını doldurmamış olanların velileri ile birlikte, 18 yaşını doldurmuş olanların ise zorunlu durumlar dışında bizzat kendilerinin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurması gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamış olanların velilerinden alınacak olan dilekçe öğrencinin dosyasında saklanacaktır (Sisteme yüklemesi yapılmayacaktır).
Açık Öğretim Ortaokulu kayıtlarında üst yaş sınırlaması yoktur.

2021-2022 Yılı Açık Öğretim Ortaokulu(AÖO) 3.Dönem  İlk Kayıt Kılavuzu için TIKLAYIN

2021-2022 Yılı Açık Öğretim Ortaokulu(AÖO) 3.Dönem Kayıt Yenileme Kılavuzu için TIKLAYIN