MEB 2021 İOKBS Ortaokul-Lise Bursluluk Sınav Konularını sınıf sınıf yayımladı.

Ortaokul ve lise öğrencilerinde bursluluk sınavına girecek öğrenciler "2021 bursluluk sınavında hangi konulardan sorulacak?","2021 İOKBS de soru çıkacak derslerin konuları neler?" vb soruların cevabını bu günlerde çok merak ediyorlar.Çünkü sınava çok az bir süre kaldı. Biz de bu soruların cevabını İOKBS ye girecek öğrenciler için aşağıda vermeye çalıştık.

Milli Eğitim Bakanlığı 5 Eylül 2021 de yapılacak olan ortaokul 5, 6, 7 ve 8.sınıf, Lise 9, 10. ve 11.sınıf bursluluk sınav konularını tek tek yayınladı. 

MEB "2021 YILI İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVINDA SORU SORULACAK DERSLERE AİT KONU, KAZANIM VE AÇIKLAMALAR" başlığı altında konuları şöyle yayınladı:

2021 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında aday öğrencilerimizin sorumlu olacakları konu, kazanım ve açıklamalar yayımlandı.

2021 İOKBS Sınıf Sınıf Konular

MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı konuları 7 Temmuz 2021 tarihini web sitesinde yayınladı.

2021 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı konu, kazanım ve açıklamalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.Sınava girecek ortaokul 5, 6, 7 ve 8.sınıflar bursluluk sınavında Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler (İnkılap Tarihi), Lise 9, 10 ve 11.sınıflar Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler(Tarih-Coğrafya-Dİn Kültürü) derslerinde hangi konulardan soru sorulacağını tek tek ayrıntılı bir şekilde şu linklere tıklayarak öğrenebilirler.

   Ortaokul 5, 6 ve 7'nci sınıflar için TIKLAYINIZ

   Ortaokul 8. sınıf için TIKLAYINIZ

   Lise Hazırlık sınıfı için TIKLAYINIZ

   Lise 9, 10 ve 11'inci sınıflar için TIKLAYINIZ

ZEKİHABER.COM