MEB, 8.sınıflar için 2021 LGS sınavına hazırlığa yönelik olarak 2021 Ocak Ayı LGS örnek sayısal;matematik, fen bilimleri ve sözel; türkçe, inkılap tarihi, ingilizce ve din külütür sorularının olduğu kitapçıkları pdf olarak yayımladı.Örnek soru kitapçıklarını aşağıdaki bağlantıdan kolayca indirebilirsiniz. 

2021 Ocak ayında yayınlanan örnek sayısal ve sözel sorularının cevapları kitapçıkların sonunda yer alıyor. Ocak ayı örnek soru kitapçıklarında Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerinin her birinden 10'ar, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından 5'er olmak üzere toplam 45 soru bulunmaktadır.

MEB böylece 2021 LGS için toplamda sözel bölümden 480, sayısal bölümden ise 400 olmak üzere toplam 880 örnek soru yayımlamış oldu.

6 Haziran 2021'de yapılacak olan merkezi sınav puanı ile iyi bir liseye yerleşmek isteyen her 8.Sınıf öğrencisi bu soruları mutlaka çözmeli.Çözemedikleri, anlamadıkları soruları bir şekidle bilen birine sormalı.

MEB şu açıklmayı yaptı:

"LGS (Liselere Geçiş Sistemi) kapsamında yapılacak merkezî sınava katılacak öğrenciler için 2018-2019 öğretim yılından beri her ay örnek soru paketleri yayımlanıyor. Bu yıl sınava hazırlık için yapılan ikinci çalışmanın Ocak ayı örnek soruları sınava girecek öğrencilerimizin kullanımı için hazır. 

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a yönelik olarak 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından beri her ay örnek sorular yayımlanıyor. 
 
Bu yılki ilk örnek soru paketi, 2 Aralık 2020 itibarıyla 8. sınıf öğrencilerinin kullanımına sunuldu. Bu soru paketlerinde şu ana kadar sözel bölümden 480, sayısal bölümden ise 400 olmak üzere toplam 880 örnek soru yer aldı.
 
Ocak ayı örnek sorularında Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.
 
Örnek sorular, 6 Haziran 2021'de gerçekleştirilecek Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a yönelik olarak öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay yayımlanmaya devam edecek."

2021 Ocak Ayı LGS Örnek Sayısal-Sözel Soru Kitapçıkları
 
2021 Ocak ayı Sayısal Bölümü Örnek Soruları Kitapçığına ulaşmak için TIKLAYINIZ
2021Ocak ayı Sözel Bölümü Örnek Soruları Kitapçığına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Yada Ders Ders İncelemek için ilgili derse tıklayın

2021 Ocak Ayı LGS Matematik Örnek Soruları ve Cevapları
2021 Ocak Ayı LGS Fen Bilimleri Örnek Soruları ve Cevapları
2021 Ocak Ayı LGS Türkçe Örnek Soruları ve Cevapları
2021 Ocak Ayı LGS İnkılap Tarihi Örnek Soruları ve Cevapları
2021 Ocak Ayı LGS Din Kültürü Örnek Soruları ve Cevapları
2021 Ocak Ayı LGS İngilizce Örnek Soruları ve Cevapları

Sayısal kitapçıkta matematik ve fen bilimleri derslerinen 10'ar sorudan toplam 20 soru bulunmaktadır. Sözel kitapçıkta Türkçe 10 soru,T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 5 soru, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi : 5 soru, Yabancı Dil (İngilizce) : 5 soru olmak üzere toplam 25 soru bulunmaktadır.

Soru kitapçıklarından ekran görüntüleri