Binlerce öğretmen adayı "2022 KPSS ile 100 Öğretmen ataması yapılacak mı?" sorusuna evet cevabını alabilmek için Beşiktaş'ta meydandaydı.

TGRT haberin de canlı yayın yaparak destek verdiği öğretmenler seslerini twitter'dan da #YüzBinÖğretmenBeşiktaşta ile duyurmaya çalışıyor. Bir çok öğretmen adayı twitlerden Cumhurbaşkanı'nın twitter hesabını etiketlediler.
Ayrıca öğretmenler, twitle de olsa, kendilerine destek veren Demet Akalın başta olmak üzere ünlülere teşekkür etti.

İşte 100 bin öğretmen ataması için atılan twitlerden bazıları:

*Fatih Portakal: En az eyt’liler kadar örgütlüler. Onların gücünden korkun, çünkü sandığı sarsacak güçteler. Ne iktidar ne muhalefet onları kandıramazsınız.#YüzBinÖğretmenBeşiktasta

*Salim ÜNSAL : Atama bekleyen öğretmenler bugün Beşiktaş’ta seslerini duyurmak ve daha güçlü bir kamuoyu desteği sağlamak için bir araya geldiler. Fiziksel olarak orada bulunamasam da eylemi destekliyorum. Havuzda atama bekleyen öğretmen biriktirerek değil o havuzun kapaklarını açıp suyun toprağa kavuştuğu gibi öğretmeni öğrenciyle kavuşturmak ve eğitimli, daha müreffeh bir gelecek yaratmak için 

*Şevkle ve heyecanla tercihlerini yapıp öğretmenlik programlarına uğurladığımız gençler bugün haklı olarak tamamladıkları eğitimin ve kazandıkları hakkın karşılığını istiyorlar. Cumhuriyetin 100. yılında 100 bin öğretmen öğrencileriyle buluşmalı #YüzBinÖğretmenBeşiktaşta

*Cumhuriyetimizin 100. Yılında, 250 bin öğretmen açığına 100 bin öğretmen ataması talep ediyoruz.

*2022 kpss puanları ile atama bekleyen öğretmenler haklı mücadelelerine devam ediyor.

*2022 Kpss sürecinde yaşadığımız mağduriyetler sıkıntılar o kadar çok ki bize iyi gelebilecek tek şey ADİL kontenjan dağılımlı 100 bin öğretmen atamasıdır.

*2022 KPSS puanlarımızla adaletli bir şekilde kontenjan dağılımın verildiği 100 bin öğretmen atamamızı bekliyoruz.Duyuru ve takvim ne zaman gelecek?

*Müjde sizde Sayın Cumhurbaşkanım @RTErdogan artık sıra bizde Adil 100bin atama 2022 KPSS’ye giren öğretmenlere haktır.

*Sayın Cumhurbaşkanım @RTErdogan 2022 Kpss'ye giren öğretmenler olarak 3 aydır arafta atama haberi beklemekteyiz. 2023'e girdik, 2023 Kpss'ye mi hazırlanmaya başlayalım yoksa sizden gelecek müjdeli haberi mi bekleyelim. 100. yılda 100 bin öğretmen #YüzBinÖğretmenBeşiktaşta

*Takvim belirsizliği belimizi büküyor, önümüzü görmek istiyoruz. 2022 KPSS iptal süreci ile birlikte bizler bu kadar örselemişken her kamu kuruluşunun atama haberleri tek tek ilan edilirken atama bekleyen öğretmenler neden göz ardı ediliyor.

*Sayın @RTErdogan, eğitime ve öğretmenlere ne kadar değer verdiğiniz biliyoruz. 2022 KPSS'ye girmiş atama bekleyen öğretmenler olarak, sizin vereceğiniz 100 BİN öğretmen atama müjdesi ile Şubat’ta görevimizin başında olmak istiyoruz.

*2022 KPSS sürecinde çok yorulduk. Sınava girdik. Yüksek puanlar aldık. O günden bugüne kaç ay geçti. Ama hala atama haberimiz gelmedi. Artık beklemekten yorulduk. Bu belirsizlik bizi mahvediyor.Duyurumuz ne zaman gelecek?

*Atama bekleyen öğretmenlerde takvim belirsizliği sürüyor!
2022 KPSS iptal süreciyle öğretmenler bu kadar örselemişken, kamu kuruluşlarının atama haberleri tek tek ilan ediliyor.Öğretmenler neden göz ardı ediliyor?