MEB, Nisan ayı yardımcı paketleri yayımladı. Böylece 2022 LGS Nisan Ayı Örnek Sayısal ve Sözel Soruları ve Cevapları da yayınlanmış oldu.

MEB 2022 LGS sınavına hazırlanan 8.sınıflar için örnek sayısal ve sözel sorularını ve cevaplarını yayımladı.

MEB yine yaptığı açıklamada tüm sınıflar için yardımcı kaynaklar sitesinde çalışma soruları ve test soruları yayınlandığını detaylı bir şekilde açıkladı. MEB bu ay 10 bin sorunun yayınlandığı söyledi.

Yardımcı kaynak paketlerinde etkinlik kitapları, öğretmen kılavuz kitapları, çalışma soruları, beceri temelli testler, Merkezî Sınav'a yönelik örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, YKS'ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları ve çözümlü soru bankaları yer alıyor.

8. sınıf öğrencilerinin 2022 yılında Liselere Geçiş Sistemi kapsamında "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav"a yönelik hazırlıklarına destek sağlamak amacıyla nisan ayı örnek soru kitapçığı da paketle birlikte paylaşıldı.

Sözelde Türkçe : 20, İnkılap Tarihi, Din kültürü ve ingilizce derslerinden 5 er adet olmak üzere toplam 25 soru, Sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden 10 ar adet olmak üzere 20 soru bulunmaktadır.

8.SINIF 2022 LGS NİSAN AYI ÖRNEK SORU KİTAPÇIKLARI VE CEVAPLARI

2022 LGS Şubat Ayı Örnek SÖZEL Sorular Kitapçığı ve Cevapları için TIKLAYIN 
2022 LGS Şubat Ayı  Örnek SAYISAL Sorular Kitapçığı ve Cevapları için TIKLAYIN

ZEKİHABER.COM