MEB , 2022 yılında yapacağı Açık Ortaokul,Açık Lise sınavları başta olmak üzre LGS ve ehliyet sınav tarihlerini yayınladı. 2022 yılından itibaren açık öğretim sınavları e sınav şeklinde yapılacak.

AÖL e - sınav nedir? AÖL sınavları ne zaman, nasıl yapılacak? AÖO e - sınav nedir? AÖO sınavları ne zaman, hangi tarihlerde ve nasıl yapılacak? sorularının cevabı haberimizde

8.Sınıfların lise sınavı olan LGS 5 Haziran 2022 tarihinde yapılacak. AÖÖ ve AÖL 2.dönem sınavı e-sınav olarak Mart ayında ,3.dönem sınavlar ise Temmuz'da, 2022-2023 yılı 1.dönem sınavları ise 2022 Aralık ayında yapılacak.

Açık öğretim e-sınavları her ildeki e-sınav merkezlerinde yapılacak. E- Sınav Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği merkezlerde Bilgisayar üzerinden yapılan sınavdır. Ve sonucu sınavdan hemen sonra öğrenilebilmektedir.

Açık Öğretim Lisesi(AÖL) ve Açık Öğretim Ortaokulu(AÖO) 2.Dönem Sınavı e-Sınav Olacak

Açık Öğretim Lisesi(AÖL) ve Açık Öğretim Ortaokulu(AÖO) 2021-2022 eğitim öğretim yılı II. Dönem sınavı 2022 Sınav Uygulama Takvimi ne göre Mart'ta e-Sınav olarak yapılacaktır.

Buna göre e-Sınava katılacak öğrenciler Bakanlıkca belirlenecek binaların e-Sınav salonlarında, bilgisayar ortamında, gözetmen öğretmenler ve kamera gözetiminde oturumlar halinde sınavlara katılacaklardır. (Ehliyet sınavlarında olduğu gibi)

2022 Yılı Sınav Tarihleri