2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı İlkokul 1, 2, 3 ve 4.Sınıf; Ortaokul 5, 6, 7, ve 8.Sınıf; Lise 9, 10, 11 ve 12.Sınıf Ders Kitapları EBA'da pdf olarak yayınlandı. Ders kitaplarını buradan EBA'ya göre daha kolay ve hızlı indirebilirsin.

Ders kitaplarının pdf hali, kitaplar okullarda ücretsiz dağıtılmasına rağmen, hala google'de ciddi oranda aranıyor. Bu nedenle, ders kitaplarının EBA'da yayınlanan pdf halini her sınıf için ayrı ayrı tek sayfada indirilebilecek şekilde yayınladık. Öğretmenlerimiz derslerinde EBA'ya giriş için vakit harcamadan direk buradan kitapları pdf olarak akıllı tahtaya indirebilirler. Böylece eğitime destek vermiş olduk. MEB sunucularındaki yükü de hafifletmiş olduk:) 

2023-2024 Yılı İlkokul Ders Kitapları - EBA PDF

İlkokul 1-2.SINIF Ders Kitapları  için TIKLAYIN 

İlkokul 3-4.SINIF Ders Kitapları  için TIKLAYIN 

7. Sınıf Ders Kitapları EBA  pdf - (2023-2024) 7. Sınıf Ders Kitapları EBA pdf - (2023-2024)

İlkokul 4.SINIF Ders Kitapları  için TIKLAYIN 

2023-2024 Yılı Ortaokul Ders Kitapları - EBA PDF

5.SINIF Ders Kitapları (EBA)  için TIKLAYIN 

6.SINIF Ders Kitapları (EBA)  için TIKLAYIN 

7.SINIF Ders Kitapları (EBA)  için TIKLAYIN 

8.SINIF Ders Kitapları (EBA)  için TIKLAYIN 

2023-2024 Yılı Lise  Ders Kitapları - EBA PDF

9.SINIF Ders Kitapları (EBA)  için TIKLAYIN 

10.SINIF Ders Kitapları (EBA)  için TIKLAYIN 

11.SINIF Ders Kitapları (EBA)  için TIKLAYIN

12.SINIF Ders Kitapları (EBA)  için TIKLAYIN 

Okullara öğrencilere ücretsiz dağıtılmak için bekleyen tüm sınıfların ders kitapları Eylül 2023'de EBA'da pdf olarak yayınlandı. Artık öğrenciler kitabın baskılı halinden daha çok pdf halini kullanıyor. Bu nedenle, bu yıl da, MEB'e destek olmak adına google driver ile öğrencilere kitapları pdf formatında daha pratik ulaştırmış olacağız.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı twitter hesabından duyurdu:

"2023-2024 eğitim ve öğretim yılında okutulması uygun bulunan ders kitapları ve eğitim araçları listesi 2783 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanmıştır."

2023-2024 Yılı İlkokul-Ortaokul-Lise Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Listesi için TIKLAYIN (52 sayfa pdf) 

Listede aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi kitabın ait olduğu sınıf, kitap adı, yazarı-yazarları ve yayınevi yer almaktadır.

2023 2024 kitap listesi


Ders kitapları önemli midir?

Evet, ders kitapları önemlidir. Ders kitapları, öğrencilerin öğrenmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Öğrencilere, öğretmenlerin derste anlattığı bilgileri tekrar etme ve pekiştirme fırsatı verir. Ders kitapları ayrıca, öğrencilerin kendi başlarına araştırma yapmalarına ve yeni bilgiler öğrenmelerine yardımcı olabilir.

Ders kitaplarının önemi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır:

Ders kitabının kalitesi: Ders kitabının kalitesi, öğrencilerin öğrenmesini önemli ölçüde etkileyebilir. İyi bir ders kitabı, açık, anlaşılır ve ilgi çekici olmalıdır.
Ders kitabının uygunluğu: Ders kitabının uygunluğu, öğrencilerin öğrenmesini de etkileyebilir. Ders kitabı, öğrencilerin yaşlarına, ilgi alanlarına ve öğrenme ihtiyaçlarına uygun olmalıdır.
Ders kitabının kullanımı: Ders kitabının kullanımı, öğrencilerin öğrenmesini de etkileyebilir. Öğrenciler, ders kitaplarını etkili bir şekilde kullanmalı ve ders kitaplarında yer alan bilgileri tekrar etmeli ve pekiştirmelidir.
Genel olarak, ders kitapları, öğrencilerin öğrenmelerine yardımcı olmak için önemli bir araçtır. Ders kitapları, öğrencilere, öğretmenlerin derste anlattığı bilgileri tekrar etme ve pekiştirme fırsatı verir. Ders kitapları ayrıca, öğrencilerin kendi başlarına araştırma yapmalarına ve yeni bilgiler öğrenmelerine yardımcı olabilir.

DİKKAT: Ders kitapları eğitime destek ve tanıtım amaçlı eklenmiştir.

ZEKİHABER.COM