Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2023 yılı Giriş Sınavı, 21 Mayıs’ta, Türkiye’nin 32 ilinde düzenlenecek.

Annesi ve/veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2023 yılı sınavı, 21 Mayıs Pazar günü saat 11.00’de Türkiye’nin 32 ilinde düzenlenecek. İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin katılabildiği sınavda başarılı olan, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünden geçen öğrenciler ortaokuldan üniversiteye ücretsiz kolej eğitimi alma hakkı elde edecek.

Sınavda başarılı olan, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünden geçen öğrenciler, ortaokuldan başlayıp liseden mezun oluncaya kadar 8 yıl boyunca tam burslu eğitim alma imkânı kazanacak. Her yıl sınavı kazanan öğrencilerin başta eğitim olmak üzere sağlık, beslenme, barınma, kıyafet, eğitim materyalleri gibi tüm gereksinimlerinin karşılandığı Darüşşafaka’da mezunlar İngilizceyi iyi düzeyde bilen, 21. yüzyıl yetkinliklerine sahip, en az bir müzik aleti çalabilen, spor yapan, akademik yönden güçlü gençler olarak üniversiteye başlıyor. Darüşşafaka, başarılı öğrencilerini üniversite süresince de burs vererek destekliyor.

21 Mayıs'ta Sınavın Yapılacağı 32 İl

Başvuruları 15 Mayıs’ta bitecek sınav Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kars, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Ordu, Samsun, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van’da düzenlenecek. Her ilden başvurular kabul ediliyor.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, annesi ve/veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere tam burslu, yatılı, kolej eğitimi fırsatı tanıyan bir kurumdur.

DARÜŞŞAFAKA SINAVINA İLİŞKİN BİLGİLER

Darüşşafaka Sınavı Kayıt Başlangıç Tarihi: 2 Ocak 2023, Pazartesi
Darüşşafaka Sınavı Kayıt Bitim Tarihi: 15 Mayıs 2023, Pazartesi
Darüşşafaka Sınav Günü: 21 Mayıs 2023, Pazar
Darüşşafaka Sınav Saati: 11.00

* Adayların saat 10.00`da sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir.