2023 LGS Ekim Ayı Örnek Sayısal;Matematik, Fen Bilimleri ve Sözel ; Türkçe,İnkılap Tarihi,İngilizce veDin kültürü Soruları ve Cevapları pdf olarak yayınlandı. Soru kitapçıklarını aşağıdan indirebilirsiniz.

2022-2023 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına yönelik yapılacak merkezi sınava ilişkin Ekim ayı örnek soruları yayınlandı. Örnek soru kitapçığında daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından 10'ar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise 5'er soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

Böylece Ekim ayı örnek soruları ile beraber 2018 Ekim ayından itibaren 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1.465'e ulaştı.8. sınıf öğrencilerine destek sağlamak amacıyla her ay hizmete sunulan örnek sorular, LGS kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarihe kadar yayımlanmaya devam edecek.Örnek sorulara meb.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr adreslerinden erişilebiliyor.

8.SINIF 2023 LGS EKİM AYI ÖRNEK SORU KİTAPÇIKLARI VE CEVAPLARI

2023 LGS Ekim Ayı Örnek SÖZEL Sorular Kitapçığı ve Cevapları için TIKLAYIN
2022 LGS Ekim Ayı Örnek SAYISAL Sorular Kitapçığı ve Cevapları için TIKLAYIN