2023 LGS 2022 Ekim Ayı Örnek Sayısal;Matematik, Fen Bilimleri ve Sözel ; Türkçe,İnkılap Tarihi,İngilizce veDin kültürü Soruları ve Cevapları pdf kitapçığı şeklinde yayınlandı. Soru kitapçıklarını aşağıdan indirebilirsiniz.MEB ilk kez örnek soruların çözüm videolarını da yayınladı.

Eğitimde fırsat eşitliğini artırmak ve sınava hazırlık yapan tüm 8.sınıf öğrencilerine destek olmak için kasım ayı örnek sorularıyla birlikte ilk kez soruların çözümlerine ilişkin videolar da paylaşıldı.

2023 LGS kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarihe kadar yayımlanmaya devam edilecek.Örnek soruları aşağıdan tıklayarak indirebildiğiniz  gibi meb.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr adreslerinden de indirilebilir.

8.SINIF 2023 LGS 2022 KASIM AYI ÖRNEK SORU KİTAPÇIKLARI VE CEVAPLARI

2023 LGS Kasım Ayı SÖZEL Örnek Sorular Kitapçığı ve Cevapları için TIKLAYIN
2022 LGS Kasım Ayı SAYISAL Örnek Sorular Kitapçığı ve Cevapları için TIKLAYIN

2022-2023 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacak fen lisesi, sosyal bilimler lisesi ve Proje Anadolu liselerine yönelik yapılacak merkezi sınavla ilgili 2022 Kasım sayısal ve sözel örnek soruları yayınlandı. Örnek soru kitapçıklarında önceki aylarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından 10'ar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise 5'er soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

MEB'in yaptığı açıklamaya göre; 2022 Kasım ayı örnek soruları ile beraber 2018 Ekim ayından itibaren 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı, 1.510'a ulaştı.