Öğrenciler ve öğretmenler 28-29 Ekim'de okulların tatil olup olmadığını, öğretmenler ise diğer taraftan bu tarihlerde ek ders ücreti ödenip ödenmeyeceğini merak ediyor.28 Ekim tatil yarım gün mü ? 28-29 Ekim ek ders ücretleri  kesilir mi ? 30 Ekim günü DYK yapılır mı ?  Nöbet , DYK ,Egzersiz ek ders ücretleri ödenir mi ? Ücretli öğretmenlere 28-29 ekim de ek ders ücreti ödenir mi? 28-29 Ekim'de nöbet ücreti ödenir mi? sorularının cevaplarını bulabileceğiniz haberi sizler için derledik.

28-29 EKİM EK DERS ÜCRETLERİ İLE İLGİLİ HUSUSLAR

28 Ekim Ek Derslerle İlgili Hususlar

Sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler 28 Ekim gününün ek dersini tam alırlar.

Ücretli öğretmenler 13:00'a kadar işledikleri derslerin ücretlerini alırlar.13:00 sonrası olan ek dersleri kesilir.

28 Ekim günü nöbetçi olan öğretmen nöbet ücretini tam alır.Nöbet ücretinden kesinti olmaz.

28 Ekim günü 13:00'dan sonra varsa DYK ,Egzersiz , İYEP bunların ek ders ücretleri ödenmez.

28 Ekim günü öğretmenlere koordinatörlük , şeflik ,evde eğitim ek ders ücretleri ödenir.

29 Ekim Ek Derslerle İlgili Hususlar

Sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler 29 Ekim gününün ek dersini tam alırlar.

Ücretli öğretmenlerin ek dersleri kesilir.

29 Ekim günü nöbet ücreti ödenmez.

29 Ekim günü DYK,Egzersiz ,İYEP  bunların ek ders ücretleri ödenmez.

29 Ekim günü koordinatörlük , şeflik ,evde eğitim ek ders ücretleri ödenir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramına tüm öğretmen ve idareciler okullarında katılmak zorundadır.29 Ekim törenleri 29 Ekim günü okulda yapılır.

28 Ekim tatil yarım gün mü ?

Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği ;

"Bayram 28 Ekim günü saat 13:00'te Başkentte yapılan yirmibirpare top atışı ile başlar ve 29 Ekim günü 24:00'te son bulur "

Yönetmelik maddesi açık ve nettir. 28 Ekim 13:00'a kadar okulda dersler işlenir, 13:00 itibariyle resmi tatil başlar. 28 Ekim günü için MEB'den ekstra yazı beklenmez.Mevcu yönetmelik bu şekilde iken yazı gelmesi beklenemez.

30 Ekim DYK Yapılır mı ?

2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun 2. Maddesi; "Ulusal, resmi ve dini bayram günleri ile yılbaşı günü , 1 Mayıs günü ve 15 Temmuz günü resmi daire ve kuruluşlar tatil edilir.Bu Kanunda belirtilen  Ulusal Bayram ve Genel tatil günleri ; Cuma günü akşamı sona erdiğinde müteakip Cumartesi gününün tamamı tatil yapılır "

Kanunun bu maddesi gereği 29 Ekim'in Cuma gününe denk gelmesinden  dolayı Cumartesi günü DYK yapılmaz ve ek ders ücreti ödenmez. Ancak DYK iş takviminde MEB 30 Ekim'i tatil göstermemiştir.Bu nedenle karışıklıklar olacak ve idareler o gün DYK yapılmasını isteyecektir.Olması gereken kanun maddesinde olduğu gibi 30 ekim Cumartesi gününün tatil olmasıdır.