Başkandan öğrencileri sevindiren son dakiha haberi geldi: Okullarda tüm kademelerde 30 Ekim 2023 pazartesi günü tatil edildi.

İdari tatil olduğu için okul yönetimi için 30 Ekim Pazartesi günü okullar tatil değil . Genel kuraldır; okullar idari tatil olduğunda okul yönetimi okulda bulunur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrencileri sevindirecek haber geldi. Başkan X sosyal medya hesabından şu mesajı yayımladı:

"Cumhuriyet Bayramımızı Cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır bir coşkuyla kutladık. Bu coşkuyu paylaşan milletime teşekkür ediyorum.

9.Sınıf Matematik Ülke Geneli Ortak 2. Yazılı Konuları 9.Sınıf Matematik Ülke Geneli Ortak 2. Yazılı Konuları

Bu vesileyle, 30 Ekim Pazartesi okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizin 1 günlüğüne tatil edilmesi kararı aldığımızı bildirmek isterim."

MEB Bakanı Yusuf TEKİN tatil kararının ardından şu mesajı yayımladı:

"Sevgili Öğrencilerimiz!

Tüm ülkemiz, binlerce yıllık tarihimizden aldığımız ilhamla Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarını, şanımıza yakışır şekilde gururla kutlamaya devam ediyor. 

Bu kapsamda, 30 Ekim Pazartesi günü güzel ülkemizin #TürkiyeYüzyılı’ndaki teminatı olan siz çocuklarımız için okullarımızı bütün kademelerde bir gün tatil ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, sizlere sunduğu bu 💯. Yıl armağanı için teşekkürlerimi sunarım.

Bugün sizlerden tek isteğim, bu güzel Cumhuriyetimizin 💯. Yılı coşkusunu daha da fazla ve içtenlikle yaşamanız. Yarın ise, Türkiye Yüzyılı'nın ilk sabahında aileniz ve sevdiklerinizle beraber uzunca bir zaman geçirerek, sizlere armağan ve emanet edilen bu şanlı Cumhuriyetin değerini ve önemini onlardan bir daha dinlemenizi istiyorum."

Son dakika tatil kararına eleştiriler var!

Sosyal medyada sondakika alınan tatil kararına ciddi itirazlar da gelmediği değil.

Öğretmenler Sayfası:"Tatil kararı Pazar günü kutlama ve kutlamalara hazırlık yapıldığı için doğru karar ama bu son dakika alınmaz!  Eğitimde plan, program önceden ayarlanır.  Son dakika değişiklik olmaz. 
Maç oynanırken kurallar değişmez! Mesela KPSS’ye 500 bin öğretmen girmişken son dakika ben Mülakat yapacağım denmez! Bu plansızlık , programsızlık, son dakika alınan günü birlik kararlar Eğitim Sistemimize zarar veriyor!"