Türkiye'nin son yıllarda yaptığı denemelerle ve kaynakları ile büyümeye devam eden 3D yayınları, 2024 YKS sınavına hazırlık kapsamında yapacağı Türkiye geneli kurumsal  TYT ve AYT deneme sınavlarının tarihlerini detaylı bir şekilde takvim halinde duyurdu.

3D yayınları, 2023-2024 eğitim öğretim yılında 5 farklı Türkiye geneli kurumsal TYT-AYT deneme sınavı yapacak.Yapılacak denemelerden, ikisi TYT diğer ikisi ise hem TYT, hem de AYT deneme sınavı. 2023 yılında TYT denemeler, 2024 yılında (ikinci dönem) her ikisi de yapılacak.

Sınavların son başvuru tarihleri deneme sınavı takviminde yer almaktadır. Yaklaşık sınavlardan 10-12 gün önce başvuru sona eriyor.Bu nedenle 2024 YKS sınavında ciddi hedefi olan öğrencilerin, kalitesi her geçen sene artan 3D'nin deneme başvurularını kaçırmamalarını öneriyoruz.

2024 YKS deneme sınavı takviminde de görüldüğü gibi,Türkiye geneli deneme sınavları kasım, aralık, mart ve mayıs aylarında yapılacak. 

3D Yayınları 2024 TYT-AYT Deneme Tarihleri

TYT 1  (3-6 Kasım 2023) , Türkiye geneli sıralama tarihi:10 Kasım 2023 
TYT 2  (22-25 Aralık 2023) , Türkiye geneli sıralama tarihi:29 Aralık 2023 
TYT-AYT 1  (8-11 Mart 2024) , Türkiye geneli sıralama tarihi:15 Mart 2024
TYT-AYT 2  (10-13 Mayıs 2023) , Türkiye geneli sıralama tarihi:17 Mayıs 2023

3D Yayınları TYT-AYT deneme tarihleri
(Büyük halini görmek için üzerine tıklayın)

3D Yayınları TYT-AYT Deneme Cevap Anahtarı ve Çözümleri

3D yayınlarının yapacağı deneme sınavlarının hem cevap anahtarı, hem de çözümleri sınavdan çok kısa bir süre sonra 3D yayınları web sitesinden yayınlanacaktır.

Deneme sınavlarının "cevap anahtarları", "sınav video çözümleri" ve "sınav sonuçları" linki sitenin alt tarafında "Sınavlar" başlığı altında şu şekilde yer almaktadır.

Deneme sınavından sonra "cevap anahtarları" linkine tıkladığınızda, 2024 TYT AYT Türkiye geneli deneme sınavlarının cevap anahtarları tarih tarih aşağıdaki şekilde ulaşılabilmektedir. İnternette site site gezerek cevap anahtarı için hiç vakit kaybetmene gerek yok. Çünkü üniversite sınavına hazırlanan öğrenci için 1 dk bile altın değerinde:)

3D yayınları yty ayt deneme cevap anahtarı

3D Yayınları Türkiye geneli TYT-AYT deneme sınav sonuç ekranı

3D türkiye geneli kurumsal deneme sınavlarının sonuçlarını "sınav sonuçları" linkine tıkladıktan sonra açılan sayfadan, aşağıdaki resimlerde de görüldüğü üzere, üç farklı şekilde öğrenebilirsin:

Detaylı öğrenci bilgilerini gir 


Yada kimlik no ve sınıfını gir


yada sınıf ve telefon numaranı gir.

Türkiye geneli denemeleri kaçırmayın!

Türkiye geneli deneme sınavları, asıl sınava en yakın uygulama olduğu için, üniversite sınavına girecek öğrencilerin genel TYT-AYT deneme sınavlarına girmek için tüm şartları zorlamaları gerekir. Dersane yada okulda yapılan denemelere ek olarak Türkiye geneli deneme sınavlarının kaçırılmaması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu arada denemelerle ilgili gelişmeleri kaçırmamak için 3D yayınlarının web sitesine ara ara bakmanızı öneriyoruz. Örneğin, belki farklı sebeplerle, sene başından yayınlanan takvimde sınav tarihlerinde değişiklik olabilir. 

2024 YKS (TYT-AYT) deneme sınavlarında tüm öğrencilere başarılar dileriz!

Kunduz üyelik paket indirimleri 2023 2024

ZEKİHABER.COM