2019-2020 yılı İlkokul 3.Sınıf Ada Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 208 deki "öğrendiklerimizi uygulayalım" cevaplarını sizin için özene özene cevaplandırdık.

Değerli 3.sınıf öğrencileri, buradaki cevapları hiç kafa yormadan,bakarak defterinize aynen geçerseniz kendinizi kandırmış olursunuz,öyle değil mi?

Uzaktan eğitimde öğretmeniniz size bu sayfadaki alıştırmaları,soruları konuyu çok iyi öğrensin diye yapınız dedi.Ödev verdi.Yoksa internete girin "3.sınıf matematik sayfa 208 deki alıştırmalar" aratın karşınıza çıkan sayfalardan zekihaber.com dan aynen defterinize geçin dememiştir.Hadi yalan deyin:)

Şöyle yapacaksınız:Elinize gerekli kağıtları,cetveli ve kalemi hazırlamadan bilgisayara,internete bakarak aynısını hiç kafa yormadan çizerseniz ortaokula başladığınızda üçgen,dikdörtgen ve kare konusunu tekrar işlerken çok iyi anlayamazsınız.

Size bizim tavsiyemiz; bunları şimdiden en güzel şekilde öğreniniz.Öğretmeniniz sizden ne istiyorsa zamanında yapınız.Annenizi babanızı asla ama asla üzmeyin! 

Aman ha! EBA TV İlkokul kanalında canlı yayınlanan desleri kaçırmayın.

Biz şimdi size 3.Sınıf Matematik Ders Kitabınızın 208.sayfasındaki üç farklı soruyu çözerken ne yapacaksınız yol göstermek için buraya ekliyoruz.

Sayfa 208 deki "öğrendiklerimzi uygulayalım" soruları kare,dikdörtgen ve üçgen çizimi ile ilgili.

Cetvelle kareyi noktalı ,dikdörtgeni kareli ve üçgeni izometrik kağıda çizdik.

1) Noktalı kağıda bir kenar uzunluğu 4 br olan kareyi ve bu karenin köşegenini çizdik.

2) Kareli kağıda kenar uzunlukları 4 ve 2 br olan dikdörtgeni çizdik.

3) İzometrik kağıda kenar uzunluğu 3br olan bir üçgen çizdik.

Bu arada #EvdeKal ancak boş durma,bol bol kitap oku!

Zekihaber.com u unutmayın olur mu canlarım benim! Arkaşlarınızla paylaşınız..Bizi ne kadar çok tanıyan olursa o kadar güçlü oluruz.Ve size daha çok faydalı oluruz emin olun.

TRT EBA TV İlkokul (1,2,3 ve 4.Sınıflar) izlemek için TIKLAYINIZ