Haberimizin cevabı MEB'in 25 Aralık Cuma günü yaptığı açıklamaya göre KOSKOCA EVET OLDU!

Sosyal medya gücünü bir daha gösterdi desek yalan olmayacak!

Sınavlar ortaokullar için iptal oldu ancak LİSELER İÇİN 2.DÖNEME ERTELENDİ..

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ


Öğrenciler, "4-22 Ocak'ta ortaokul ve liselerde yapılacak yazılı sınavlar iptal olur mu?" sorusuna evet cevabı alabilmek için twitterda bir araya gelerek #sınavagelmiyorum hashtag çalışmasını gündemde tutmaya çalışıyor

Öğrencilerin twitter sosyal ağında dün başlattıkları #sınavagelmiyorum hashtag çalışmasını gündemde tutarak, MEB'e seslerini duyurma çalışması son gaz devam ediyor:

-Prof.Dr.Ufuk YILDIZ:"Virüs mutasyona uğramış ve belirsizlik daha da artmışken Koronavirüs Bilim Kurulunun yüzbinlerce öğrenciyi riske atmayacak bir karar alacağına inanıyorum. Çözüm gayet basit: Bu dönem ölçme değerlendirme yapılmayıp ikinci döneme göre tek karne verilmesidir."

-#sınavagelmiyorum Koronavirüs Bilim Kurulu bu akşamki toplantıda inşallah sınavların iptal edildiği konusunda açıklama yaparsınız, ailemizde kronik hastalığı olanlar var,yaşamak istiyoruz. #sınavagelmiyorum #Sinavlariptaledilsin @ziyaselcuk
-4 Ocak saat 5 de sokağa çıkma kısıtlaması bitiyor bütün yılbaşı ise sokağa çıkma yasağı ile geçiyor.Peki size soruyorum günlerce bulaşan korktuğumuz virüs 4 ocakta biz sınava girerken bulaşmayacak mı?
-Koronavirüs Bilim Kurulu, Mükemmel adaletli ve öğrenciye yeteneklerine göre yaklaşan ve her zaman öğrenciye hayal kurduran eğitim ve öğrenciyi yeteneklerine göre yargılayan eğitim sisteminde #sınavagelmiyorum.
-Koronavirüs Bilim Kurulu bu akşamki toplantıda inşallah sınavların iptal edildiği konusunda açıklama yaparsınız, ailemizde kronik hastalığı olanlar var,yaşamak istiyoruz. #sınavagelmiyorum #Sinavlariptaledilsin @ziyaselcuk @saglikbakanligi

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde illere gönderdiği yazı ile ortaokul ve liselerde henüz hiç sınav yapılmamış bazı derslerden, 4-22 Ocak tarihlerinde okullarda yüz yüze en az bir yazılı sınav yapılmasını istemişti.

Bunun üzerine öğrenciler, koronavirüs salgının arttığını dile getirerek, twitter aracılığı ile seslerini MEB'e duyurmaya çalışıyor.

Tabi yazının çıktığı günlerde, İngiltere başta olmak üzere bazı ülkelerde virüsün mutasyona uğradığı ve çocuklara daha kolay bulaştığı açıklaması yapılmamıştı.

EĞİTİM-SEN SINAVLAR YÜZ YÜZE YAPILMAMALI

Ayrıca Eğitim-Sen şu açıklamayı yaptı:"Eşitsizlikler derinleşti sınavlar yüz yüze yapılmamalı"

Bu arada daha önce de eğitimci yazar Abdullah Damar "MEB, Yüz yüze yapılacak yazılı sınavları iptal etmelidir!" başlıklı yazısı ile MEB'den sınavların iptal edilmesini istemişti.

Milli Eğitim Bakanlığı tekrar durum değerlendirmesi yapıp, öğrencilerin seslerine kulak verir mi, yani 4-22 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacak yüz yüze yazılı sınavlar iptal olur mu, bunu zaman gösterecek..