MEB, her pazar hafta içi TRT EBA TV İlkokul,Ortaokul ve Lise yayın saatlerini yayınlamaya devam ediyor. Hafta içi 5,6,7,8 ve 9, hafta sonu 10-11 Nisan 2021 tarihleri arasındaki ders programları, ders saatleri yayınlandı.

İlkokul, Ortaokul ve lise öğrencileri hafta içi 5,6,7,8 ve 9 Nisan ve hafta sonu 10-11 Nisan 2021 tarihlerinde EBA TV kanallarında yapılan ders yayınlarının programınlarına aşağıdan ulaşabilirler.

TRT EBA TV yayınları özellikle internet erişimi olmayan öğrenciler için oldukça önemli. Çünkü EBA TV yayınları, uzaktan eğitimde derslere katılabilmenin iki yolundan biri. Bir çok ailenin internet imkanının ya hiç olmadığı yada çok sınırlı olduğu düşünülürse EBA TV İlkokul,Ortaokul ve lise kanallarınındaki ders yayınlarının ne kadar önemi olduğu ortaya çıkıyor.

Tüm sınıflar düzeyinde cumartesi-pazar günleri tüm kanallarda hafta içi işlenen dersleri kaçıran öğrenciler için tekrar ders yayınları yapılacak.Ayrıca hafta içi de zaten tekrar yayın saatleri yer almaktadır.Öğrenmek isteyen her öğrenci için tüm ayrıntılar düşünülmüş.Her ne kadar TV ile ders yayını, yüz yüze eğitim kadar etkili olmasa da bu şartlarda hiç de fena sayılmaz.

5-11 Nisan EBA TV İlkokul,Ortaokul ve Lise Yayın Saatleri

MEB EBA anasayfasında her hafta olduğu gibi bu haftada ilkokul, ortaokul ve lise yayın saatlerini yayımladı. Bu ders yayın saatleri çizelgesinde her öğrenci hangi saat, hangi dersin ve hangi konunun işleneceğini takip edebilir. Bunun için her sınıf düzeyine ait ders yayın saaleri pdf sini indirilmesi yeterli olacak.

5-11 Nisan EBA TV İlkokul Ders Programı,Yayın Saatleri

EBA TV İlkokul kanalında 5,6,7,8 ve 9 Nisan'da okul öncesi ve ilkokullar için aşağıdaki tablodaki bilgilere göre ders yayını yapılacak. 

TRT EBA TV İlkokul kanalı 10-11 Nisan tekrar yayın saatleri

Cumartesi-pazar ilkokul kanalında hafta içi yayını yapılan tüm derslerin konularının tekrarı yapılacak.

5-11 Nisan EBA TV Ortaokul Ders Programı,Yayın Saatleri

5,6,7,8 ve 9 Nisan EBA TV Ortaokul Ders Programı,Yayın Saatleri

TRT EBA TV ortaokul kanalı 10-11 Nisan tekrar yayın saatleri

Cumartesi-Pazar günleri ortaokul 5,6 ve 7.sınıfların tüm derslerin tekrar yayınları yapılacak.Ayrıca 2021 LGS sınavına girecek 8.sınıflar için sınavda soru çıkacak derslerin konu tekrarları yapılacak.

5-11 Nisan EBA TV Lise Ders Programı,Yayın Saatleri

5,6,7,8 ve 9 Nisan EBA TV Lise Ders Programı,Yayın Saatleri

10-11 Nisan EBA TV Lise ders programı,tekrar yayın saatleri

Hafta sonu 9,10,11 ve 12.sınıf tüm derslerin tekrarı yanında TYT ve AYT hazırlık için konu tekrarları yapılacak.

Aşağıdaki programlara bakarak EBA TV kanallarında hangi gün, hangi saat, hangi derste hangi konunun işleneceğini rahatlıkla görebilirsiniz. Örneğin EBA TV Lise kanalı yayın programına baktığımızda;5 Nisan Pazartesi saat 9:00 da 9.sınıf Matematik dersinde "Üçgenlerde Temel Kavramlar", saat 10:30 da 10.Sınıf matematik dersinde "Çokgenler", saat 11:30 da 11.sınıf matematikte "İkinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Eşitsizlikler ve Eşitsizlik Sistemleri" ve saat 12:30 da 12.sınıf matematikte "Türev Uygulamaları" konularının işleneceği görülmektedir.Ayrıca her bir dersin tekrar yayın saatleri de program çizelgesinde yer almaktadır.

5-11 NİSAN EBA TV YAYIN SAATLERİ ÇİZELGELERİ

5-11 Nisan 2021 TRT EBA TV İlkokul Kanalı Yayın Programının tamamı için TIKLAYINIZ

5-11 Nisan 2021 TRT EBA TV Ortaokul Kanalı Yayın Programının tamamı için TIKLAYINIZ

5-11 Nisan 2021 TRT EBA TV Lise Kanalı Yayın Programının tamamı için TIKLAYINIZ