Bu hafta bir çok ilin kar yağışlı olma ihtimali kuvvetli olması nedeniyle, okulların ikinci döneme 6 Şubat pazartesi kar tatili haberleri ile başlayabileceği söyleniyor. 6 Şubat pazartesi okullar ikinci döneme tatille başlayabilir. Hangi illerde 6 şubat kar tatili olabilir? İstanbul'da okullar 6 şubat'ta tatil olur mu? sorularına cevap aramaya çalıştık.

Türk Hava Yolları, art arda yapılan kar yağışı uyarılarının ardından 5-6 Şubat'taki seferleri ile ilgili yeni bir karar aldı. Buna göre İstanbul Havalimanı'ndan yapılacak toplam 238 sefer iptal edildi.

İstanbul Valiliği, AKOM ve İSKİ'nin uyarılarının ardından İstanbul'da beklenen kar yağışı için teyakkuza geçildi. Ekipler önlemlerini alırken pazar günü sabah saatlerinden itibaren soğuk havanın etkisine girecek İstanbul'da, Perşembe gününe kadar aralıklarla kar yağışı bekleniyor.

Ünlü hava raporu sunan "Havaforum" twitter hesabından İstanbulluları çok dikkatli olmaları yönünde uyardı. Bu uyarıya göre 6 Şubat 2023 pazartesi günü İstanbul'da okulların tatil olma ihtimali kuvvetlendi. Muhtemelen İstanbul Valiliği Pazar günü, okulların 6 Şubat'ta tatil olup olması ile ilgili duyuruyu yapacaktır.

Google de "hava durumu istanbul", "hava durumu bolu" ,"hava durumu çorum" şeklinde arama sonuçlarına baktığımızda anadolu'da bir çok ilde okulların ikinci döneme başlayacağı 6 Şubat pazartesi günü geceden başlamak üzere, gün boyu kar yağışlı görülüyor.

6 Şubat İstanbul

6 Şubat Kastamonu

6 şubat çorum

Bu nedenle okulların 6 şubat'a kar tatili ile girebileceği tahmin ediliyor. Tabi son durumu ilgili illlerin valilileri geceden karar verip, web sitelerinde ve sosyal medya ve diğe iletişim kanalları ile gerekli duyuruyu yaparlar.

Bunun için öğrencilerin yaşadığı ilin valiliğinden gelecek basın açıklamalarına göre haereket etmeleri gerekir.

6 şubat pazartesi okullar tatil mi

6 Şubat Pazartesi hava durum haritasından da görüldüğü gibi yurdun büyük bir bölümü kar yağışlı görülüyor.Sadece orta ve doğu karadeniz kıyıları ve hatay,adana illeri yağmurlu.Bir çok ilde hava sıcaklığının sıfırın altında olması öğrencilerin okullara ulaşımı sıkıntı olabilir.Elbette bunu ilgili yetkililer değerlendirir.