Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan İngilizce Kitap Yazma Komisyonu öğretmenleri tarafından hazırlanan "İngilizce 7 Ders Kitabı" 2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren tüm Türkiye'de 5 yıl süreyle ders kitabı olarak okutulacak.

Muğla MEM Kitap yazımıyle ilgili  detaylı bilgi verdi:

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde çalışmalarını sürdüren İngilizce Kitap Yazma Komisyonun 7. sınıflar için hazırlamış olduğu İngilizce Ders Kitabı, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulunun onayından geçti. Ocak ayı Tebliğler Dergisi'nde yayımlanan, okullarda okutulacak ders kitapları arasında yer alan "İngilizce 7 Ders Kitabı" 2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren ücretsiz olarak öğrencilerin sıralarında ve çantalarında yerini alacak. 

2017 yılından bu yana çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütmekte olan İngilizce Kitap Yazma Komisyonu, 3 yazar, 3 görsel tasarımcı, 1 editör ve 1 e-içerik hazırlayıcısı olmak üzere toplam 8 öğretmenden oluşuyor. Komisyonun daha önce hazırlamış olduğu ve Bakanlığımızca onaylanan İngilizce 6 Ders Kitabı da 2019-2020 eğitim öğretim yılından bu yana okullarda ders kitabı olarak okutulmaya devam ediyor.

İngilizce Kitap Yazma Komisyonunda görev alan öğretmenler yapmış oldukları çalışmaları paylaşmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ı ziyaret etti. Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen görüşmede İl Müdürümüz Emre Çay, kitabın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenleri başarılarından dolayı ayrı ayrı tebrik ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda okutulan ders kitaplarının öğretmenler tarafından hazırlanmasının önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, "Geleceğimizi inşa edecek olan öğrencilerimizin ders kitaplarının, sizlerin kaleminden çıkıyor olması bizler için son derece gurur verici. İngilizce gibi öğretimi zor ve önemli olan bir dersin çocuklarımıza kolay ve anlaşılır bir şekilde öğretilmesine katkı sağlayacak bu kitabın hazırlanmasına verdiğiniz emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Sizleri bir kez daha canıgönülden kutluyorum."  dedi.

7. sınıf İngilizce Ders Kitabının hazırlanmasında Muğla'nın çeşitli okullarında görev yapan öğretmenler; Fatma Demircan, Aysel Berket ve Gonca Akıskalı yazar; Ferdi Günay editör; Tolga Tanyel, Bahadır Uysal ve Nafize Ağır görsel tasarımcı olarak ve Özlem Vayiç e-içerik hazırlamada görev aldı."