MEB Açık Öğretim Lisesi (AÖL) şifre yenileme işlemleri nasıl yapılır? Yeni şifre nasıl alınır? Unutulan açık lise şifresi nasıl alınabilir? AÖL şifresi nasıl alabilirim? soruların cevabı haberimizde

MEB Açık Öğretim Okulları bilgi yönetim sistemiyle açık öğretim lisesinde okuyan öğrenciler; kendilerine gelen mesajları takip edebilme, dönem bilgilerini görebilme, ders ve kredi bilgilerini öğrenebilme, ders seçim işlemlerini yapabilme, ders kitaplarını pdf olarak indirebilme, sınav giriş yeri ve sonuçlarını öğrenebilme, bildirim özelligi ile sınav tarihlerini ögrenebilme, İş takvimini öğrenebilme vb bir çok iş ve işlemleri yapabiliyor.

Bütün bu işlemler için öğrenciler  sisteme kullanıcı adı ve şifreleri ile yada e-devlet bilgileri varsa e-devlet ile de giriş yapabilirler.

Ancak e-devlet giriş bilgisi olmayanlar, yada e devlet bilgisi olduğu halde e-devlete giriş yapamayan öğrenciler, Açık öğretim lisesi (AÖL) sistemine açık lise bilgileri ile giriş yapması gerekiyor.

Sisteme girişin iki temel öğesi var. Birisi kullanıcı adı, diğeri ise şifre. Kullanıcı adı Açık Öğretim Okulları tarafından öğrenciye verilen numaraları yada TC Kimlik numaralarıdır. Öğrenci Şifresi ise Açık Öğretim Okullarına İlk kayıt sırasında veya kayıt yenileme sırasında öğrencilere verilen şifrelerdir.

İster istemez öğrenciler bazen şifrelerini unutabiliyor. Zaten öğrenciler açık öğretim sistemine uzun zaman dilimlerinde sınavla olunca giriş yapıyor. Tabi böyle olunca şifre sık sık unutulabiliyor.Sisteme giriş için şifre mutlaka olması lazım. Şifresini unutuan öğrencilerin bunu dert etmelerine hiç gerek yok, çünkü sistem üzerinden yeni şifre alınabiliyor. Şimdi şifre nasıl yenilenir, madde madde izah edeceğiz.

Açık Lise Şifremi unuttum , yeniden AÖL şifresi nasıl alınabilir?

Açık lise şifresini yenilemek için üç yöntem var. 

1) Halk Eğitimi Merkezlerine Başvurarak; Size en yakın Halk Eğitimi Merkezine resmi kimlik belgenizle giderek Açık Lise şifrenizi unuttuğunuzu ve yeni şifre almak istediğinizi, şifrenizi yenilemek istediğinizi beyan ederek yeni şifrenizi alabilirsiniz. 

2) 444 0 632 MEBİM Danışma hattını arayarak; 444 0 632 Mebim danışma hattı örgün eğitim çağı dışına çıkan ve yaygın eğitim kurumlarında eğitimine devam eden Türkiye veya yurt dışına kayıtlı öğrencilere yeni kayıt, kayıt yenileme, sınav iş ve işlemleri, ücret iadeleri, mezuniyet iş ve işlemleri ve sistem üzerinde yapılabilecek bilgi güncellemeleri konularında hizmet vermektedir. 444 0 632 Mebim Danışma Hattını arayarak kaybetmiş olduğunuz Açık Lise Şifrenizi yenileyebilirsiniz.

3) Açık Öğretim Lisesi Şifremi Unuttum Ekranından; Açık Öğretim Lisesisi web sayfasına veya Açık Öğretim lisesi uygulamasına girerek şifremi unuttum kısmına tıklayarak kaybetmiş olduğunuz Açık Öğretim Lisesi şifenizi yenileyebilirsiniz. 

Açık lise (AÖL) şifresinin yenilenebilmesi için ,şifre unuttum ekranında, güvenlik kodu, öğrenci numarası, cep telefonu, kimlik numarası, doğum tarihi, cilt no, Anne kızlık soyadı (1.ve 2.harfler), Yakın T.C. No (Aile Bireylerinden Biri) bilgileri doğru bir şekilde girilmeli.

Açık Lise (AÖL) şifremi unuttum

Şifre değiştirme ekranından sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde girerek Açık Öğretim Lisesi şifre yenileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Açık lise (AÖL) şifre yenileme

Not: Bu haberimize muhtemelen şu aramaları yaparak ulaştınız; Açık Öğretim öğrenci şifresi nasıl alınır?, AÖL şifremi nasıl öğrenebilirim?, Öğrenci şifremi nasıl öğrenebilirim?, AÖL sınav giriş şifresi nasıl alınır?, Açık Lise şifre alma telefon,Açık Lise Şifremi Unuttum e-Devlet, Açık Lise giriş, Acikogretim Şifremi Unuttum, AÖL şifre alma, Meb şifre Unuttum, Açıköğretim şifre alma, Açık Lise, AÖL şifre değiştirme işlemi başarısız, aöl şifre alma,