Normal lisede arasınıflarda okuyan öğrenciler isterseler, açık liseye geçiş yapabiliyor. Ancak bu Açık Öğretim genel müdürlüğünün açıkladığı tarihlerde yapılabiliyor.

Açık liseye geçmeyi düşünen öğrencilerin beklediği haber geldi.2022-2023 yılı 2.dönem 12.sınıfta açık liseye,11.sınıftan açık liseye geçiş,10. sınıfta açık liseye geçiş,9.sınıftan açık liseye geçiş, Anadolu lisesinden Açık liseye geçiş tarihleri belli oldu. 

Açık Öğretim Lisesinde kaydı olan öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri ve e-okul sisteminde kaydı olmayanların yeni kayıt işlemleri başlamış olup, 20 Mart 2023 tarihinde sonra erecektir.

Normal Liseden açık liseye geçişler 30 Ocak'ta başlayacak

Halen örgün eğitimde okuyan ve e-okul sisteminde aktif kaydı olan öğrencilerin ilk kayıt işlemleri ise dönem atlatma işlemlerinden sonra 30 Ocak 2023 tarihinde başlayıp 17 Şubat 2023 tarihinde sona erecektir.
Aöl 2.dönem kayıt yenileme işlemleri

9,10,11 ve 12.Sınıftan Açık Liseye Geçişte İstenen Belgeler

*Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,
*T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge,
*Ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf,
*Tasdikname/tasdikname kayıp belgesinin aslı ve ekinde okuduğu tüm sınıflara ait not döküm çizelgesinin aslı/onaylı örneği,
*T.C. Kimlik Numarası olmayanlardan ilk kayıt sınav bedelinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı istenir.

"11.sınıftan açık liseye geçiş,12.sınıf açık liseye geçiş 2023,12.sınıfta açık liseye geçiş tarihler,Mesleki Eğitim merkezinden açık liseye geçiş,Açık İmam hatipten açık liseye geçiş, 12. sınıfta imam hatipten açık liseye geçiş, 11. sınıf meslek lisesinden açık liseye geçiş, 12.sınıf 2.dönem açık liseye geçiş" aramaları yapanların aradığı haber burada