Adana Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Birimi tarafından hazırlanan "PAYLAŞIYORUM" modülünde bugüne kadar öğretmenler tarafından 1.606 etkinlik paylaşıldı.

Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Birimi tarafından Bakanlığın bilişim ve otomasyon sistemleri üzerinde,  problem çözme,  teknik destek, rehberlik ve danışmanlık işlemleri yürütülmekle beraber İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki şubelere, bürolara, kurumlara, okullara ve personele bilişim ve otomasyon sistemlerinde yer alan yetkileri güvenli bir şekilde paylaştırılması, sistem üzerinden takibi ve yetki devri işlemleri yapıldı.

Örnek Etkinlik

Ders/Sınıf :
İlkokul - 2.Sınıf - Bilişim Teknolojileri (1-4)
Ünite :
İletişim, Araştırma Ve İş Birliği
Uygulama Alanı/Süresi :
Okul içi / 40 dakika
Materyal :

Etkinliğin Uygulanması
Ders öncesi renkli fon kartonlardan minik küpler, renkli balıklar, daireler kesilip bir cam fanusa konup hazırlanır. İki çalışma kağıdına aynı şekilde kare şekilde çizim yapılır. Etkinlik çalışma kağıtlarından birisine farklı bölümlerine nesneler koyarak başlatılır. Öğrenci dikkatle nesnelerin nereye konduğuna bakar. Daha sonra o kağıt boşaltılıp kapatılır. Öğrenci diğer çalışma kağıdında hangi bölümlerine hangi nesneler yerleştirilmiş kodlamaya çalışır. Başarılı olan alkışlanır. Görsel algı ve dikkat çalışmasıdır.