Eğitim-Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın da X sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerimizin ara tatil dönemi mesleki çalışmalarını yüz yüze yapması yönünde yazı yayımladı. Mazeretine rağmen yer değişikliği yapamadığı için ara tatil dönemlerini bir haftalığına da olsa aile bütünlüğünün sağlanması için vesilesi gören öğretmenlerimizin haklı beklentileri nedeniyle serzenişlerine neden olmuştur.

13-17 Kasım 2023 tarihleri arası yapılacak olan Mesleki Eğitim Çalışmalarını öğretmenlerimizin eba.gov.tr üzerinden online izlemesi yerinde bir karar olacak ve aile hasreti çeken öğretmenlerimizi mutlu edecek, moral, motivasyonlarını artıracaktır.

Talip Geylan online seminer kararına tepki gösterdi Talip Geylan online seminer kararına tepki gösterdi

Beklentiyi yetkili sendika olarak yetkililere taşıdık. Öğretmenlerimizin nabzını tutan ve taleplerine, haklı ve mümkün beklentilerine duyarlı olan bakanlığın öğretmenlerin sesine kulak vererek bu konuda gereğini yapacağına yönelik inancımızı koruyoruz.

@tcmeb | @Yusuf__Tekin"

Eğitim Gücü Sen Başkanı Oğuz ÖZAT'ın X paylaşımı:

"Ara tatilde öğretmenleri okula getirmenin anlamı var mıdır Öğretmenler okula gelince ne gelişme olacak ne kazanım olacak bir şey yaparken mantığı olsun Neyin planlamasını yapacak planlamalar sene başında yapılır ara tatilde planlama mı yapılır öğretmen yetiştirme Genel Müdürlüğü?
Rahatsız oluyorsanız Buyurun kaldırın ara tatili öğretmene 5 günlük dinlenmeyi bile çok görüyorsunuz Milli Eğitim Bakanımız @Yusuf__Tekin önceki bakanın her türlü uygulamasını reddediyorsunuz
Sayın Cumhurbaşkanım
@RTErdogan Hayırdır Biz bilmiyoruz AK Parti iktidarı gitti de Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı geldi de önceki partinin bakanlarının uygulamalarını red mi ediyor bunu bilelim bakın bugüne kadar sizi destekledik ancak sıkıntılar var
Devlet demek zorluk çıkarmak demek değildir kolaylaştırmaktır boş okula öğretmeni getirince ne kazanacaksınız öğrenmek istiyorum Yarın da bununla ilgili yazı yazacağız"

Sorogretmenim hesabı şu açıklamayı yayınladı:

"Uzun zamandır Kasım ve Nisan dönemi mesleki çalışmaları çevrimiçi yapılmaktadır. Bu sene Kasım dönemi mesleki çalışmalar yine uzaktan yapılmalıdır. Kasım ve Nisan dönemi mesleki çalışmaların uzaktan veya çevrimiçi olacağı sene başında açıklanmalı, öğretmenler buna göre planlamalarını yapmalıdır."

Eğitimci Yazar Yasin Görmüş: "Edindiğim bilgilere göre Kasım ayı seminerlerinin yüz yüze olma durumu henüz Milli Eğitim Bakanlığında noktalanmış değil.."

ZEKİHABER.COM