Zeki Haber

Alibaba.Com’dan Nasıl Alışveriş Yapılır

Alibaba.Com’dan Nasıl Alışveriş Yapılır

Alibaba.Com’dan Nasıl Alışveriş Yapılır

Yurt dışından ithal ürün almak deyince akla ilke gelen site “Alibaba ve Amazondur” Teknik olarak ikisi de aynı işlevi görür. Alibaba Türkiye ve Rusya da işlevsel olarak genellikle çok fazladır. Bu makalede ise Alibabadan nasıl alışveriş yapılır buna değineceğiz. Alibaba çoğunluk olarak şirket ve küçük esnaf gibi kurumlarla toplu ürün tedarik yapmakta. Ayrıca Alibaba’nın ürün dağıtımında kitle genişliğini üreten kişi ve kurumlar gerçekleştirmektedir.

ALİBABA VE GÜVENLİK

Alibaba diğer sandığınız dolandırıcılık üzerine kurulmuş bir online alışveriş sitesi değildir. Aksine kendi sistemlerinde kullandıkları “Escrow” isimi verilen alıcı bilgilerini ve garantisini koruyan bir program ile çalışmaktadır. Tıpkı Ebay ve ülkemizde bu sistemi kullanan Gittigidiyor üstündeki gibi hesabınızdan ürün tutarı kadar çekilen para havuz sisteminde bekletilir. Ta ki siz ürünü teslim aldığınıza ve sağlam olduğunu bildirmenize kadar. Kısaca siz onay vermediğiniz sürece hesabınızdan çekilen para satıcıya gitmez ve dilerseniz iade edebilir paranızı geri alabilirsiniz.

ÜRÜNÜN GELİŞ SÜRESİ

Sipariş verdiğiniz ürün genel olarak ya Amerika’dan ya da Çin’den gönderilmektedir. Siz siparişi verdiğiniz anda elinize ulaşma garantisi verilen toplam süre miktarı otuz iş günüdür. yaklaşık iki içinde Türkiye gümrük kapısında bekletilen ürünün yaklaşık bir hafta da gümrük kapısında tarama işleminde beklemektedir. Bu yoğunluğa göre değişir. Ve yaklaşık yine bir hafta içinde yurt içi çalışan (ki bu çoğunlukla PTT olur) kargoların size ürünü ulaştırması ile otuz iş gününü bulmaktadır.

SATICI İLE BİZZAT DİYALOG İÇİNDE OLABİLİRSİNİZ

Alibaba ve diğer çoğu sitede olduğu gibi sohbet özelliği de vardır. Bu özellikle ürünü gönderen kişiye soru sorabilir, bizzat muhatap olabilirsiniz. Sitede ortak dil İngilizcedir ve İngilizce bilmeyen alıcılar için anında translate kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Zekihaber.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.