Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü norm fazlası öğretmenlerin başvuru ve yer değiştirme duyurusunu yayımladı.Ankara'da norm fazlası atama başvuruları 14 Kasım'da başlayacak ve ataması yapılan öğretmenlerin ilişik kesme ve görev başlama işlemleri 23 Ocak - 3 Şubat 2023 arasında yapılacak.

Yapılan duyuruya göre Ankara'da görev yapan öğretmenlerin hizmet puanlarının hesaplanmasında; 1. aşama başvuruların son günü olan 18/11/2022 tarihi esas alınacak.Bu tarihten itibaren listede değişiklik yapılması ile ilgili talepler dikkate alınmayacak.

ANKARA 2022 YILI NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİ ÇALIŞMA TAKVİMİ

Norm kadro fazlası olup, görev yaptığı ilçede ve il genelinde alanında kontenjan bulunmayan öğretmenler, kendi okul/ kurumlarında görev yapmaya devam edeceklerdir

Öğretmenler, başvurularının onaylanıp onaylanmadığını veya reddedildiğini ANKBİS modülünden takip edecekler ve varsa eksiklikleri süresi içinde düzelttirip yeniden başvuru yapabileceklerdir. (Başvuruların ANKBİS modülü üzerinden yapılmasından sonra sırasıyla kurum ve ilçe milli eğitim müdürlüğünce onaylanıp onaylanmadığının takibinin öğretmenler tarafından yapılması gerekmektedir.)

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme süreci iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek olup;
a) 1.Aşamada; Öğretmenler öncelikle kadrosunun bulunduğu ilçe içerisindeki ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarından en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebileceklerdir.
b) 2.Aşamada; Birinci aşamada atanamayan öğretmenler ile başvuruda bulunmayan/bulunamayan öğretmenler, il içinde ihtiyaç olan eğitim kurumlarından en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebileceklerdir. 

Ankara 2022 Yılı Norm Fazlası Öğretmenlerin 2. Aşama Atama Sonuçları Ankara 2022 Yılı Norm Fazlası Öğretmenlerin 2. Aşama Atama Sonuçları

Atamalarda hizmet puanı eşit olan öğretmenlerden göreve ilk başlayana öncelik verilecektir.Norm kadro fazlası olan öğretmenlerden ataması yapılanların atamaları iptal edilmeyecektir.

Ankara'da görev yapan norm fazlası öğretmenler atama tercihlerini Ankara MEM'in bilişim sistemleri sayfasından ANKBİS (http://ankara.meb.gov.tr/ankbis)  elektronik ortamda yapacak.

Ankara 2022 Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Başvuru ve Yer Değiştirme İşlemleri ile İlgili Duyuruya Ulaşmak için TIKLAYIN