Ankaralı öğrencilere 3 ay ücretsiz 10GB internet desteği verilecek

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 15 bin öğrenciye 3 ay boyunca 10 GB internet desteği yapacaklarını açıkladı.

Ankaralı öğrencilere 3 ay ücretsiz 10GB internet desteği verilecek

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal yardımdan faydalanan binlerce öğrenciye 3 ay boyunca 10 GB internet yükleyeceklerini duyurdu.

Mansur yavaş sosyal medya twitter hesabından 24 kasım tarihinde şu açıklamayı yapmıştı:"Ailesi sosyal yardımlardan faydalanan 15 bin öğrencimizin eğitim hakkından mahrum kalmasını önlemek için 3 aylık 10 GB ücretsiz internet desteğimizi başlattık. Müracaat edenlerin yüklemelerini bu hafta içi tamamlamayı planlıyoruz. Bizim desteğimiz, sizin başarınız olsun."

Bu gün de Mansur Yavaş konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:"9 ilçede 200’ü aşkın köye ücretsiz internet sağladık.Sosyal yardım alan ailelerin 15 bin çocuğuna aylık 10 GB internet yükledik ve 3 ay sürecek hizmetimize 9 bin yeni başvuru aldık.Hiçbir imkansızlığın çocukların boynunu bükmesine izin vermeyeceğiz."

Ayrıca Ankara Belediyesi bu konuda şu internet sitesini hizmete sundu:https://koylereinternet.ankara.bel.tr/ .Bu siteden hangi mahalle ve köye, ne zaman internet bağlantısı yapıldığını ve diğer istatistiği bilgilere ulaşmak mümkün.Hatta sitede, ilçelerin hangi köyüne internet desteği verildiğini, ilçelerin köylerinden kaç tanesinin tamamlandığını yada beklediğini sorgulayabilirsiniz.Biz baktık, başta Beypazarı olmak üzere bazı ilçeler tamamlanmış.

Umarız bu örnek hizmet, tüm belediye ve devlet kurumları için örnek olur.Çünkü uzaktan eğitime eşlik edemeyen, başta köylerde olmak üzere, milyonlarca öğrenci var.Bu da pandemi sürecinde eğitimde eşitsizliğe neden oluyor.

Şunu da eklemeden edemedi; Ankara Belediyesi, pandeminin durumuna göre okulların uzaktan eğitim sürecinin uzaması durumunda(ki böyle bir ihtmal hala var) 3 aylık süreyi daha da uzatması gerekir.Galiba bu projeye imza atanlar bunu da düşünmüş olmalılar.

Ankara Belediyesine öğrenciler, aileler, öğretmenler ve en önemlisi ülkemizin geleceği adına çok teşekkür ediyoruz.

Hasan BOŞNAK - ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2020, 05:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER