Sinop Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Aras Efe, Dünya Birincisi Oldu.Üst düzey matematik becerilerinin İngilizce olarak ölçüldüğü “Caribou Matematik Yarışması (Caribou Math Contest)’da Sinop Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Aras EFE, farklı ülkelerden 11948 öğrenci arasında tüm soruları doğru cevaplayarak Dünya birincisi oldu.

Sinop BİLSEM Öğrencisi Uluslararası Caribou İngilizce Matematik Yarışması'nda Dünya Birincisi Oldu

Dünya çapında online olarak düzenlenen Kanada merkezli Uluslararası Caribou İngilizce Matematik Yarışması, 2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10 ve 11-12'nci sınıflar kategorilerinde yapılıyor. Bu yıl yarışmaya Sinop'tan 4'üncı sınıf DEP2-1 kategorisinde katılan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Aras EFE tüm soruları doğru cevaplayarak dünya birincisi oldu.

Kanada Brock Üniversitesi" tarafından her yıl dünya çapında çevrim içi olarak düzenlenen, 30'dan fazla ülkeden yüzlerce okuldan yaklaşık 11948 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen, üst düzey matematik becerilerinin İngilizce olarak ölçüldüğü "Caribou Matematik Yarışması (Caribou Math Contest)"na Danışman öğretmen Şenay ERAY  eşliğinde sınava hazırlanan Aras EFE, 11948 öğrenciyi geride bırakarak Uluslararası CARIBOU Matematik yarışmasında Dünya birincisi olarak Sinop'u ve ülkemizi gururlandırdı.

Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ercan YILDIZ öğrenciyi ve danışman öğretmeni tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Sinop Üniversitesi Rektörü Aras Efe'yi müsafir etti

9.Sınıf Matematik Ülke Geneli Ortak 2. Yazılı Konuları 9.Sınıf Matematik Ülke Geneli Ortak 2. Yazılı Konuları

Sinop Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, farklı ülkelerden 11 bin 948 öğrenci arasında matematik alanında tüm soruları doğru cevaplayarak dünya birincisi olan Sinop İstiklal İlkokulu ve Sinop Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Aras EFE’yi makamında misafir etti.

Aras EFE’yi üstün yeteneğinden dolayı kutlayan Rektörümüz, başarılarının devamını dileyerek, hediye takdiminde bulundu.

Ziyarete; Annesi ve babası Ayşen ve Mehmet Ali EFE, Sınıf öğretmeni Ümmühan Çeltikci, Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Şenay Eray, Ortak Noktamız Matematik Öğrenci Kulübü Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mehtap TAŞTEPE ve öğrenciler eşlik etti.

SİNOP MEM