2023-2024 Eeğitim Öğretim Yılı Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesi ve Öğrenci Kulüpleri Çizelgesi güncellendi. Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesine "Uluslararası Temiz Hava Günü" ve" Dünya Su Günü",Öğrenci Kulüpleri Çizelgesine "Siberay Kulübü" eklendi.Böylece çizelgeler bir kez daha yenilenmiş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, İklim Değişikliği Eylem Planı doğrultusunda "Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesi"ne çevre duyarlılığının artırılması için "Uluslararası Temiz Hava Günü (7 Eylül)" ile "Dünya Su Günü (22 Mart)" eklendi.

Öte yandan haziranın ikinci haftasındaki Çevre Koruma Haftası'nın içeriği zenginleştirilerek "Çevre ve İklim Değişikliği Haftası" olarak güncellendi.

Bakanlık, yeni düzenleme ile öğrencilerin çevre bilinci, sıfır atık, döngüsel ekonomi, sürdürülebilirlik, iklim değişikliği ile mücadele ve uyum konularında bilinçlendirilmesini amaçlıyor.

Öğrenci Kulüpleri Çizelgesine Siberay Kulübü eklendi

Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile faaliyetler gerçekleştirmek üzere teknoloji bağımlılığının ve siber zorbalığın önüne geçmek güvenli ve bilinçli internet kullanımını sağlamak amacıyla öğrenci kulüpleri çizelgesine "Siberay Kulübü" eklendi.

Öğrenci Kulüpleri ve Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesi İndirin

Öğrenci Kulüpleri Çizelgesi Ek-4 - İNDİR (pdf) 

Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesi Ek-8 - İNDİR (pdf)