Bu kez mesleği öğretmen olduğu söylenen Murat Sağıroğlu'nun aklın alamayacağı iğrençlikte bir haberi, rezilliği sosyal medyada ve bazı web sitelerinde yer aldı.

Hatay Akçaova Köyü'ndeki okulda görevli öğretmen Murat Sağıroğlu'nun, 5 yıl boyunca 10 öğrencisini istismar ettiği, ilişkilerini kayda alıp görüntüleri başka öğretmenlere "pazarladığı", hamile kalan bir çocuğun kürtaj edildiği, hakkında 158 yıl ceza istenmesine rağmen tahliye edildiği, karar duruşmasında tekrar tutuklama çıkmasına rağmen kayıplara karıştığı iddia edildi.

Murat Sağıroğlu öğretmen

Haberin devamını kamudanhaber.com den:

"Beden eğitimi öğretmeni, 11 yaşındaki öğrencisi H.Y.'yi istismar etti ve bu dehşet zaman içinde toplam 10 öğrenciye yayıldı. Öğretmen, istismar ettiği çocukları başka öğretmenlere pazarladı. Köy okuluna giden H.Y., liseye gitme hayaliyle umutlanmıştı, ancak yaşadığı korkunç tecavüzlerle umutları kırıldı.

Olay, Hatay merkeze bağlı Akçaova Köyü'ndeki ilköğretim okulunda meydana geldi. Öğretmen Murat Sağıroğlu, bir etüt gününde H.Y.'den, okulun bilgisayar odasına çay getirmesini istedi. Ancak bu olay, korkunç bir istismarın başlangıcıydı. Sağıroğlu, zamanla H.Y.'ye fırsat buldukça okulun çatı katında, tuvalette, giyinme odasında ve birçok yerde darp ederek tecavüz etti. Çocuğun çıplak fotoğraf ve videolarını çekti. H.Y., istismar sonucu hamile kaldı ve öğretmen tarafından kürtaj yaptırıldı.

Bu karanlık süreç boyunca Sağıroğlu, başka öğretmen arkadaşlarına da H.Y.'yi pazarladı. H.Y., ailesi tarafından biriyle nişanlandırıldı, ancak öğretmenin onu sürekli alıkoyduğu nişanlısının dikkatini çekti ve olay ortaya çıktı. H.Y., kendisine bunu yaşatanlardan şikayetçi oldu ve dehşet dolu yaşadıklarını anlatmaya başladı.

Murat Sağıroğlu hakkında soruşturma başlatıldı ve evine yönelik baskın sırasında önemli bir delil olan bilgisayar hafıza kartı ele geçirildi. Kartta yapılan incelemede diğer öğrencilerin de istismara uğradığı görüntüler bulundu.

Dava sürecinde Sağıroğlu ve diğer öğretmenler, ciddi suçlamalarla karşı karşıya kaldılar. Ancak tahliye edilen Sağıroğlu, hala kayıp durumda. Sağıroğlu hakkında toplamda 158 yıla yakın hapis cezası verildi."

Bir milyondan fazla öğretmenin olduğu ülkemizde bir öğretmenin bile böyle bir rezilliği yapıyor olması tüm öğretmenlere o kadar zarar veriyor k,;belki somut olarak görünmüyor ama..Ayrıca ailelerin okullara, öğretmenlere olan güvenini de zedeliyor...Umarız halkımızın öğretmenlere, okullara olan güvenleri bu tip olaylara rağmen yara almaz.. Herkeste öğretmen olmamalı!!!!!!

ZEKİHABER.COM