Adalet ve Kalkınma Partisi eski milletvekili Burhan Kuzu koronavirüs nedeniyle bu sabah hayatını kaybetti. 

Sözcü'den İsmail Saymaz'a dayandırılan habere göre, 2 haftadır İstanbul'da özel bir hastanede virüs tedavisi gören 3 dönem milletvekillik yapan Burhan Kuzu bu sabah vefat etti.

Kuzu'nun vefatını Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem de sosyal medya hesabından duyurdu.Ancak aileden henüz açıklama yapan olmadı. 

Kuzu'nun vefatı kısa sürede twitter'da gündem oldu.Bir çok kişi sosyal medyada sık sık yakan haberler çıktığı için vefat haberine inanamadı. Ancak güvenli kaynaklar kısa sürede haberi doğruladı. 

BURHAN KUZU KİMDİR?

1 Ocak 1955'te Kayseri Develi'de doğan Burhan Kuzu, Anayasa Hukukçusu, Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Akademik çalışmalarda bulundu ve profesörlük unvanını aldı.

Stajyer kaymakam olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Akademik araştırmalar çerçevesinde Paris Sorbonne Üniversitesi Hukuk Fakültesinde bulundu. Mesleki alanda yayımlanmış çok sayıda kitap ve makalesi bulunan Burhan Kuzu, çeşitli STK'larda üyelik ve yöneticilik yaptı.

2001'de Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Kurucu Üyesi olarak aktif siyasete başlayan Burhan Kuzu partinin ilk Demokrasi Hakem Kurulu Başkanlığını yürüttü. 22, 23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi ve bu dönemlerde Anayasa Komisyonu Başkanlığı yaptı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Fahri Baş Danışmanlığı görevinde bulundu. AK Parti MKYK Üyesi olan Burhan Kuzu, iki çocuk babasıydı.

Burhan Kuzu'ya Allah'tan rahmet,yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Rabbim ülkemizi kısa sürede virüs belasından kurtarsın.