Bursa,İstanbul,Konya ve Trabzon Ölçme Değerlendirme Merkezileri 8.sınıflara LGS sınavına hazırlıkta destek olması için çalışma soruları ve cevapları yayınladılar.

Bu dört ile 2020 LGS'de soru sorulacak Matematik,Türkçe,Fen bilimleri,İnkılap Tarihi,Din kültürü ve ingilizce derslerinden yüzlerce soruyu hazırlayarak 8.sınıfların hizmetine sundular.Tüm soruır MEB, ÖDSGM sitesinden öğrencilerin indirebileceği hale getirdi.

MEB bu illerin çalışma sorularını web sitesinden "LGS'YE KATILACAK ÖĞRENCİLERİMİZE HER AY 1000 SORU VE ÇÖZÜMÜYLE DESTEK" başlığı ile haber yaparak 8.sınıf öğrencilerine ulaştırmış oldu.

2020 LGS sınavına girecek 8. sınıflar için 1.dönem müfredat ve kazanımlarını kapsayan çalışma soruları destek paketi yayımlandı.

Her ay 1000 soru yayınlacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS çalışma soruları destek paketini ayda iki kez yayımlamayı planladıklarını belirterek, "Böylece her ay yayımlayacağımız iki örnek soru kitapçığına ilave olarak, 8. sınıf öğrencilerimize her ay yaklaşık bin sorudan oluşan çalışma soruları ve çözümleriyle de destek olacağız." diye konuştu.

Şimdilik bu pakete Bursa,İstanbul,Konya ve Trabzon illerindeki ölçme değerlendirme ekipleri hazırladıkları soru paketleri ile destek verdiler.

Soruların çözümleri TRT EBA'da yayınlanacak

Paylaşılan çalışma sorularının çözümlerinin TRT EBA'da da yayınlanacağına dikkati çeken Selçuk, "Böylece çalışma soruları destek paketini öğrencilerimiz bir taraftan kendileri çözerken, bu süreçte kullandığımız TV yayınlarında da çözümlerini öğrencilerimizle paylaşacağız." dedi.
 
Selçuk, LGS çalışma soruları destek paketini ayda iki kez yayımlamayı planladıklarını belirterek, "Böylece her ay yayımlayacağımız iki örnek soru kitapçığına ilave olarak, 8. sınıf öğrencilerimize her ay yaklaşık bin sorudan oluşan çalışma soruları ve çözümleriyle de destek olacağız." diye konuştu.
 
Bursa Ölçme Değerlendirme Merkezi Çalışma Soruları için TIKLAYINIZ. 
(134 sayfa pdf)
İstanbul Ölçme Değerlendirme Merkezi Çalışma Soruları için TIKLAYINIZ. (89 Sayfa pdf)
Konya Ölçme Değerlendirme Merkezi Çalışma Soruları için TIKLAYINIZ. (37 sayfa pdf)
Trabzon Ölçme Değerlendirme Merkezi Çalışma Soruları için TIKLAYINIZ. (38 sayfa pdf)

Her bir kitapçıkda hangi dersten kaç soru olduğu belirtilmiş.Kitapçıklar sonunda tüm testlerin cevapları var.

Her bir il birbirinden güzel LGS soru örneği hazırlamışlar.8.sınıf öğrenciler adına soruların hazırlanmasında görev alan tüm öğretmenlere teşekkür ediyoruz.