Çocuklar İçin Tercih Edilebilecek Dergileri sizler için araştırıp yazmaya çalıştık.

Çocukların ilgi alanları, karakterleri ve yetişme çevreleri birbirinden farklıdır. Çocuğunuzun oyun ve diğer aktivitelerden kalan zamanı değerlendirmesi ve yeni bir şeyler öğrenmesi için onun yaşına uygun bir çocuk dergisisatın alabilirsiniz. Çocuğunuz bu dergilerde farklı dünyaları keşfedip, dergilerin içerisinde yer alan aktiviteleri yaparak düşünme ve el becerilerini geliştirebilir. Ailelerin rahatlıkla satın alabileceği bazı çocuk dergileri:

TRT Çocuk Dergisi

TRT Çocuk dergisi, TRT Çocuk adlı kanal tarafından çıkartılan ve içerisinde çoğunlukla TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rafadan Tayfa, Harika Kanatlar, Kuzucuk, Mutlu Oyuncak Dükkanı ve Keloğlan gibi çizgi filmlerin kahramanlarının yer aldığı bir dergidir. Çocuklarına onların sevdiği karakterler yardımıyla dürüstlük, arkadaşlık, yardımseverlik, kitap okuma alışkanlığı kazanma gibi bir takım eğitimler vermek isteyen aileler için çok faydalı bir dergidir.

Dergide sağlıklı beslenmeden spor yapmaya, genel kültür bilgilerinden çeşitli meslekler hakkında bilgilere kadar pek çok konuda öğretici ve eğlendirici bilgiler bulunuyor. Her sayısında mutlaka çizgi film kahramanlarının posterleri ve çıkartmalarını içeren ekler bulunan TRT Çocuk Dergisi, 3 yaş ve üzeri çocuklar için çok yararlı bir dergidir. Bu dergiyi bütün gazete-dergi bayilerinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bilim Çocuk Dergisi

Bilim Çocuk Dergisi, TUBİTAK tarafından genellikle 6 yaş ve üzeri çocuklara hitap edecek şekilde çıkartılan bir dergidir. Dergi içerisinde bilimsel buluşlar ve çocuklar için faydalı bilgiler yer almaktadır. İnsanlar ve diğer canlıların özellikleri ile uzay cisimleri hakkında sıra dışı bilgiler yer almaktadır. Bu dergiyi gazete-dergi bayilerinde ve kitapçılarda bulabilirsiniz.

Bilge Minik Dergisi

Bilge Minik Dergisi, 4-6 yaş arası çocuklara yönelik hazırlanmış bir dergidir. Derginin içeriğinde, bu yaş grubu çocuklara yönelik birçok etkinlik ve eğitici bilgiler yer almaktadır. Dergide ebeveynlerin yardımıyla yapılabilecek okul öncesindeki çocukların öğrenme ve araştırma isteklerini artırıcı, zeka gelişimlerini destekleyici niteliklere sahip sayı ve şekil bulmaca, boyama, kesme ve yapıştırma aktiviteleri bulunuyor. İçerisinde ahlak, yardımseverlik, arkadaşlık gibi bir çok konuda hikaye ve masallar da yer alıyor. Rengarenk görseller ile zenginleştirilmiş Bilge Minik Dergisi'ni tüm gazete ve dergi bayilerinden edinebilirsiniz.