Çorum Milli eğitim Müdürlüğü Çorum'da 2022 yılı norm fazlası öğretmen atama duyurusu ile birlikte atama takvimini de yayınladı. Çorum'da norm atamalar 3 farklı aşamada yapılacak. Takvimde aşamaların tarihleri de yer aldı.

Norm atamaları 3 aşamalı olacak

Çorum'da norm fazlası öğretmenlerin atama başvuruları üç aşamalı olarak alınacak olup, norm kadro fazlası öğretmenler birinci aşamada kadrosunun bulunduğu yerleşim bölgesinde/ilçede kendi alanında ihtiyaç bulunan tüm eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir. Yerleşim bölgesinde ihtiyaç olmaması halinde diğer yerleşim bölgelerini tercih edebileceklerdir.

İkinci aşamada ilçe içinde resen atama yapılacak

Birinci aşamada kesinlikle il genelinde tercihte bulunulmayacaktır. Birinci aşamada ilçe içerisinde istekli öğretmenlerin yerleştirilmesi yapıldıktan sonra tercihte bulunmayan veya tercihine yerleşemeyen öğretmenler ikinci aşamada ilçe içerisinde kalan boşluklara resen yerleştirilecektir.

Üçüncü aşamada il geneli tercih edilebilecek

Üçüncü aşamada ise norm kadro fazlası öğretmenler il genelindeki eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir. Atamalar tercih sırasına ve hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

Çorum'da Lise öğrencisi kansere yenildi Çorum'da Lise öğrencisi kansere yenildi

Göreve 20 Ocak'dan itibaren başlanacak

Buna göre 1.atama işlemlerinin başladığı 28 Kasım 2022 tarihinden başlayıp 21 Aralık 2022 3.aşama atamaların yapılması ve sonuçların ilanıyla sona erecek. Tebliğ ve ayrılma işlemleri 20 Ocak 2023 tarihinden itibaren yapılacak.

Çorum MEM 2022 Norm Fazlası Öğretmen Atama Duyurusu için TIKLAYIN