Çorum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü atölye öğretmenleri ve kursiyerleri depremzedeler için bebek takımı, bere, atkı, şal, yetişkin ve çocuk eşofman takımı ile özellikle kış soğuğundan koruyacak uyku tulumları dikiyorlar.

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü, Çorum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün depremzedeler için yaptığı üretim desteğiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz organizesinde yardım çalışmaları devam ederken Halk Eğitimi Merkezi atölye öğretmenleri ve kursiyerleri depremzedeler için üretiyor.

Çorum Halk Eğitim Merkezi, Türkiye'yi yasa boğan deprem felaketinin ardından afet bölgesine gönderilmek üzere kıyafet dikimine başladı. Atölye öğretmenleri ve kursiyerlerimiz gönüllü olarak depremzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oldular. Bu kapsamda bebek takımı, bere, atkı, şal, yetişkin ve çocuk eşofman takımı ile özellikle kış soğuğundan koruyacak uyku tulumları dikiyorlar.

Çorum Halk Eğitimi Merkezinde atölyeleri ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Abdullah KODEK kursiyerlerimize emekleri için teşekkür ederek "  Devlet millet el ele bu felaketin üstesinden geleceğiz. Çorum öğretmeni, öğrencisi ve vatandaşı ile birlikte depremden etkilenen kardeşlerine yardımda yarışıyor. Allah herkesten razı olsun." dedi."

Çorum MEM