Çorum Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz'ın görevden alınırken yerine Mardin Büyükşehir Belediyesi İdari Genel Sekreter Yardımcısı aslen Osmancıklı hemşehrimiz Yakup Sarı atandı.

Edindiğimiz bilgilere göre, Ömer Yılmaz'dan boşalan Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Mardin Büyükşehir Belediyesi İdari Genel Sekreter Yardımcısı aslen Osmancıklı olan hemşehrimiz Yakup Sarı atandı.

Hatırlanacağı üzere Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz'ın, bir kaç kez görevden alınacağına yönelik bilgiler geçtiğimiz aylarda kamuoyuna yansımıştı. En son geçtiğimiz ay milletvekilleri ve teşkilat başkanı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u ziyaret etmiş, ancak ziyaretin detayı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Ancak Bakan Selçuk'u ziyaretin hemen ardından eğitim camiasında Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz'ın görevinden alınacağı yeniden kulislere yansımıştı. Teşkilat ve vekillerden Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanacak isimlerle ilgili önerileri alınmıştı.

OSMANCIK MEM MÜDÜRÜ DE DEĞİŞTİ

Bu arada Osmancık Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tokel'in de görevinden alındığı, boşalan ilçe milli eğitim müdürlüğüne Org.Ahmet Çörekçi YBO Müdürü İdris Makineci'nin atandığı öğrenildi.

Kaynak:Habercim19.com