Çorum'da 12-13 Ekim'de ders kitabı inceleme semineri yapılacak

Çorum'da 448 öğretmenin katılacağı taslak ders kitabı ve eğitim aracı inceleme semineri 12-13 Ekim 2022 tarihinde yapılacak

Çorum'da 12-13 Ekim'de ders kitabı inceleme semineri yapılacak

Çorum merkez ve ilçelerinden 448 öğretmenin katılacağı "Taslak Ders Kitabı ve Eğitim Arac İnceleme Semineri" 12-13 Ekim 2022 tarihinde yapılacak

Çorum'da öğretmenler için12-13 Ekim 2022 iki gün sürecek olan ders kitabı ve eğitim aracı inceleme seminer, çorum devlet tiyatro salonunda yapılacak.2 günde toplam 10 saatlik seminere, Çorum merkez ve ilçelerinden toplam 448 öğretmen katılacak.

Öğretmenler 12-13 Ekim Çarşamba-Perşembe günü aşağıdaki seminer programı nedeniyle görevli izinli sayılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından Çorum'da farklı okullarda görev yapan öğretmenlere yönelik, 12-13 Ekim 2022 iki gün sürecek “Taslak Ders Kitabı ve Eğitim Aracı İnceleme Semineri” Çorum Devlet Tiyatro salonunda yapılacak.

Seminerde, Millî Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği doğrultusunda ders kitaplarının nitelikleri, inceleme ve değerlendirme süreçleriyle birlikte bu süreçte görev alan panelistlerde aranan nitelikler konusunda çeşitli bilgiler verilecek.

Taslak ders kitaplarının inceleme ve değerlendirme işlemlerinin elektronik ortamda yapılmasını sağlayacak kitap inceleme sisteminin ülke genelindeki tüm akademisyen ve öğretmenlere açılarak hayata geçirilmişti. Bu kapsamda MEB illerde öğretmenlere kitap incelemeyle ilgili seminerler düzenlemeye devam ediyor. Daha önce bir çok ilde düzenlendi.

Taslak Ders Kitabı ve Eğitim Aracı İnceleme yönetmeliği doğrultusunda belirtilen şartları ve nitelikleri taşıyan eğitimcilerin başvurularını “//kitapinceleme.meb.gov.tr” internet adresi üzerinden yapmışlardı.Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına ait kitap inceleme veri tabanı sistemine kayıt yaptıran panelist adaylarının taslak ders kitabı inceleme ve değerlendirme eğitimlerini gerçekleştirmek amacıyla görev yaptığı illerde yüz yüze eğitime alınıyor.

Kitap inceleme ile ilgili sık sorulan sorular ve cevapları için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2022, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER