Çorum'da yılın öğretmeni Ali ALTUNTAŞ

Fen Lisesi Biyoloji öğretmeni Ali ALTUNTAŞ Çorum'da yılın öğretmeni seçildi.

Çorum'da yılın öğretmeni Ali ALTUNTAŞ

Çorum Fen Lisesi Biyoloji öğretmeni Ali ALTUNTAŞ Çorum'da yılın öğretmeni seçildi.Ve 24 Kasım 2020 öğretmenler gününde Çorum'u temsilen Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu programa katıldı.

Çorum Fen Lisesi web sitesinde şu bilgiler yer almıştır:

"Milli Eğitim Bakanlığı'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesleki tutum, bilimsel çalışmalar, öğrenci gelişimine yönelik çalışmaları ile ön plana çıkan, kendini geliştiren kamuoyunca takdir edilmiş çalışmalar ile fark yaratan öğretmenlere yönelik oluşturduğu program kapsamında okulumuzun Biyoloji Öğretmenlerinden Ali ALTUNTAŞ, ÇORUM ilini temsil etmek üzere seçilmiştir. 24 Kasım Öğretmenler günü haftasında 81 ilin temsilci öğretmenleri ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu kapsamda gerçekleştireceği tüm etkinliklerde ÇORUM ilini temsil edecektir.

Ali ALTUNTAŞ, TÜBİTAK'ın düzenlediği ortaöğretim öğrencileri proje yarışmasında bölge birincisi ve Türkiye dördüncüsü olarak biyoloji dalında teşvik ödülü almıştır. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği bilim olimpiyatlarına davet edilerek nanoteknoloji alanın da çalışmalar sunmuştur. Bilimsel çalışmalarda Bilkent, Başkent Üniversiteleri ve Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesinde ve HÜBTUAM'da bilimsel çalışmalar yürütmüştür.

Okul Müdürümüz Süleyman İPEK tarafından 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle yılın öğretmeni seçilen Ali ALTUNTAŞ, tebrik edilerek kendisine çiçek takdiminde bulunulmuştur."

ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2020, 07:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER