Çorum'da 1 Ağustos 2023 salı gününden itibaren, market ve bakkalarda satılan 200 gram ekmeğe %40, Çorum halk ekmek büfelerinde satılan belediyenin ürettiği ekmeğe %42 zam geldi.

Böylece Çorum Belediyesi'nin ürettiği halk ekmeğe bu kez %2 daha fazla zam gelmiş oldu!

Bakkal ve marketlerde satılan ekmek 7 tl oldu

Buna göre, Çorum'da market ve bakkalarda 5 liradan satılan 200 gram ekmeğin fiyatı 7 lira oldu. Çorum Fırıncılar ve Simitçiler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Kurt, 1 Ağustos 2023 Salı gününden itibaren ekmeğin 7 liradan satışa sunulacağını belirtti.

Çorum halk ekmek 5 tl oldu

Belediye Başkan Yardımcısı ve BELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Lemzi Çöplü, Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen 200 gr. ekmeğin 5 TL’den satılacağını duyurdu. Çöplü, güncel fiyatların 1 Ağustos 2023 Salı itibariyle uygulanmaya başladığını açıkladı.

İhtiyaç sahiplerine destek devam edecek!

Ekmeğe son 1.5 ay içerisinde iki kez zammın geldiği Çorum’da ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak Halk Ekmeğin 2.5 liradan satılacağı belirtildi. Belediye Başkan Yardımcısı ve BELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Lemzi Çöplü, Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen ihtiyaç sahipleri için ekmek fiyatının 2,5 TL olarak kaldığını açıkladı.