9.Sınıf Beceri Temelli Etkinlik Kitapları (2020-2021)

İlk kez 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 9.sınıflarda Beceri Temelli Etkinlik Kitapları EBA'da yayınlandı.Ancak bu kitapların pdf halini aşağıdan daha kolay indirebilirsiniz.

9.Sınıf Beceri Temelli Etkinlik Kitapları (2020-2021)

2020-2021 yılında 9.sınıfın bir çok dersine ait Beceri Temelli Etkinlik Kitaplarını EBA'DA pdf formatında yayınladı.

MEB, ilk kez 2020-2021 yılında 9.sınıflar için "Beceri Temelli Etkinlik Kitapları" nı EBA'da "Dersler" bölümünde yayınladı.

9.Sınıflar için şu derslerden Beceri Temelli Etkinlik Kitapları yayınlandı:Matematik,tarih,coğrafya,fizik,kimya,biyoloji,ingilizce ve türk dili ve edebiyatı

EBA'da yayınlanan bu beceri temelli kitaplarını buradan daha kolay indirebileceksiniz.EBA'da olduğu gibi üye girişi yapıp,derslerim bölümüne girmeniz gerek kalmadan tek tıklama ile 9.sınıf tüm derslerin beceri temelli etkinlik kitaplarına ulaşabilirsiniz.

Öyle anlaşılıyor ki MEB geçtiğimiz yıllarda ortaokul öğrencileri için beceri temelli sorular üzerinde epey durmuştu.Bu yıl da 9.sınıflarda benzer çalışmaları yapacak öyle anlaşıyor.Aslında beceri temelli sorular için, özellikle LGS başta olmak üzere YKS de test şekline dönüştürülen yeni nesil sorular da diyebiliriz.

2020-2021 Yılı 9.Sınıf Beceri Temelli Etkinlik Kitapları (PFD indirin)

9.Sınıf Biyoloji Beceri Temelli Etkinlik Kitabını indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabını indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabını indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf İngilizce Beceri Temelli Etkinlik Kitabını indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabını indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabını indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabını indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabını indirmek için TIKLAYIN

Beceri temelli etkinlik kitapları ile neler hedeflendiğini anlamak için her  kitabın giriş kısmındaki aşağıdaki açıklamayı okumak lazım.

9.Sınıf Beceri Temelli Etkinlik Kitaplarının Giriş yazısı:

Bilim ve teknolojide yaşanan hızlı değişim, bireyin ve toplumun değişen ihtiyaçları, öğrenme öğretme teori ve yaklaşımlarındaki yenilik ve gelişmeler bireylerden beklenen rolleri de doğrudan etkilemiştir. Günümüzde bilgiyi üreten,günlük hayatında kullanabilen, problem çözebilen, eleştirel düşünen, girişimci,kararlı, iletişim becerilerine sahip, empati yapabilen vb. niteliklerdeki bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Anlaşılacağı üzere bireyden yalnızca bilgi sahibi olması değil, belli becerileri kazanması ve bu becerileri hayatının her alanında kullanması beklenmektedir.

Çağımızın becerilerinin öğrenciler tarafından benimsenmesi, içselleştirilmesi ve yaşama aktarılması için beceri temelli uygulamalara yer veren öğrenme süreçlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle öğrencilere bilgi edinmenin yanı sıra bilgiyi beceriye dönüştürmelerini sağlayacak faaliyetler planlanmalıdır. Bu amaçla hazırlanan etkinlik kitabında öğretim programındaki kazanımlar doğrultusunda belirlenen bilgi ve becerilerin öğrencilere bütünleşik bir biçimde kazandırılması hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda konu içeriğine uygun beceri kazandırmaya yönelik etkinlikler tasarlanmıştır. Beceri kazanma süreci karmaşık olduğundan öğrencilerin becerileri yeni durumlara aktararak sürekli kullanmasını sağlamak amacıyla aynı becerinin farklı durumlarda kullanımını içeren farklı konu içeriğine sahip etkinliklere yer verilmiştir. Etkinlikler basitten karmaşığa olacak şekilde sıralanmıştır.

Etkinlik kitabında yer alan etkinliklerin bazılarının bireysel, bazılarının grupla yapılması bazı etkinliklerinin iş birliğine dayalı olması, bazı etkinliklerde teknolojinin ön plana çıkarılması öğrencilerde farklı becerilerin geliştirilmesini sağlayacaktır. Etkinliklerin genellikle farklı kategoride farklı becerileri geliştirmeye uygun hazırlanmasının yanında çoğu etkinlikte günlük hayatla ilişki kurulmasına ve öğrencilerde ilgi uyandıracak düzeyde olmasına dikkat edilmiştir. Ayrıca kalıcı ve anlamlı öğrenmeyi sağlamak için etkinliklerde öğrencilerin sürece aktif
katılması, sorumluluk alması da beklenmektedir.
Etkinliklerin öğrencilerimiz için yararlı olması dileğiyle..."

Etkinli Kitaplarından beceri temelli örnek soru ekran görüntüleri için TIKLAYINIZ

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ

5.Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları için TIKLAYINIZ (MEB Yayınları)
6.Sınıf Matematik
Ders Kitabı Cevapları için TIKLAYINIZ (MEB Yayınları)
6.Sınıf Matematik
Ders Kitabı Cevapları için TIKLAYINIZ (ÖĞÜN Yayınları)
7.Sınıf Matematik
Ders Kitabı Cevapları için TIKLAYINIZ (MEB Yayınları)
7.Sınıf Matematik
Ders Kitabı Cevapları için TIKLAYINIZ (EKOYAY Yayınları)
8.Sınıf Matematik
Ders Kitabı Cevapları için TIKLAYINIZ (KÖK-e Yayınları)
8.Sınıf Matematik
Ders Kitabı Cevapları için TIKLAYINIZ (MEB Yayınları1-2)

9.Sınıf Matematik Ders Kitapları Cevapları için TIKLAYINIZ
10.Sınıf Matematik
Ders Kitapları Cevapları için TIKLAYINIZ
11.Sınıf Matematik
Ders Kitapları Cevapları için TIKLAYINIZ
12.Sınıf Matematik
Ders Kitapları Cevapları için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER