MEB Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) 5,6,7 ve 8.Sınıf Ders Kitapları PDF - İndir

MEB Açık Öğretim Ortaokulu(AÖO) 5,6,7 ve 8.Sınıf ders kitaplarının PDF halini aşağıdan da indirebilirsiniz

MEB Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) 5,6,7 ve 8.Sınıf Ders Kitapları PDF - İndir

2020-2021 yılında MEB Açık Öğretim(AÖO) 5,6,7 ve 8.sınıf ders kitaplarını kolayca indirebilirsiniz.

MEB Hayat Boyu Genel Müdürlüğü'ne bağlı olan Açık Öğretim Ortaokulu(AÖO) 2020-2021 yılında okutulacak ders kitapları MEB Açık öğretim ortaokulu portalında yayınlandı.

Açık ortaokul 5,6,7 ve 8.sınıfların yayınlanan Matematik,Fen Bilimleri,Türkçe,Sosyal Bilgiler,İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük,Din kültürü ve ahlak bilgisi,İngilizce,Almanca ve franasızca ders kitaplarını sizler için tek sayfada derledik.2020-2021 yılı MEB açık ortaokul ders kitaplarına daha hızlı ve daha kolay ulaşabilirsiniz.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı MEB Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) ders kitaplarının PDF halini aşağıdan indirebilirsiniz.

2020-2021 MEB Açık Öğretim Ortaokulu Matematik Kitapları

Matematik 5 kitabı için TIKLAYINIZ
Matematik 6 kitabı için TIKLAYINIZ
Matematik7 kitabı için TIKLAYINIZ
Matematik 8 kitabı için TIKLAYINIZ

2020-2021 MEB Açık Öğretim Ortaokulu Türkçe Kitapları

Türkçe 5 kitabı için TIKLAYINIZ
Türkçe 6 kitabı için TIKLAYINIZ
Türkçe 7 kitabı için TIKLAYINIZ
Türkçe 8 kitabı için TIKLAYINIZ

2020-2021 MEB Açık Öğretim Ortaokulu Fen Bilimleri Kitapları

Fen Bilimleri 5 kitabı için TIKLAYINIZ
Fen Bilimleri 6 kitabı için TIKLAYINIZ
Fen Bilimleri 7 kitabı için TIKLAYINIZ
Fen Bilimleri 8 kitabı için TIKLAYINIZ

2020-2021 MEB Açık Öğretim Ortaokulu Sosyal Bilgiler Kitapları

Sosyal Bilgiler 5 kitabı için TIKLAYINIZ
Sosyal Bilgiler 6 kitabı için TIKLAYINIZ
Sosyal Bilgiler 7 kitabı için TIKLAYINIZ

2020-2021 MEB Açık Öğretim Ortaokulu İngilizce Kitapları

İngilizce 5 kitabı için TIKLAYINIZ
İngilizce 6 kitabı için TIKLAYINIZ
İngilizce 7 kitabı için TIKLAYINIZ
İngilizce 8 kitabı için TIKLAYINIZ

2020-2021 MEB Açık Öğretim Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitapları

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 5 kitabı için TIKLAYINIZ
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 kitabı için TIKLAYINIZ
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 kitabı için TIKLAYINIZ
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 kitabı için TIKLAYINIZ

2020-2021 MEB Açık Öğretim Ortaokulu Almanca Kitapları

Almanca 5 kitabı için TIKLAYINIZ
Almanca 6 kitabı için TIKLAYINIZ
Almanca 7 kitabı için TIKLAYINIZ
Almanca 8 kitabı için TIKLAYINIZ

2020-2021 MEB Açık Öğretim Ortaokulu Fransızca Kitapları

Fransızca 5 kitabı için TIKLAYINIZ
Fransızca 6 kitabı için TIKLAYINIZ
Fransızca 7 kitabı için TIKLAYINIZ
Fransızca 8 kitabı için TIKLAYINIZ

2020-2021 MEB Açık Öğretim Ortaokulu 8.Sınıf T.C.Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi Kitabı için TIKLAYINIZ

Açık Öğretim Kurumları Ders Kitapları hakkındaki görüş ve önerilerinizi aciklise@meb.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

AÖO'da SINIF GEÇME VE MEZUNİYET :

Açık Öğretim Ortaokulu´na kayıt yaptıran öğrencilerin intibakları, getirdikleri öğrenim belgelerine göre Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi Sitemi üzerinden yapılır. Bu intibaklara göre öğrencilerin sınıf ve dersleri belirlenir. Sınıf ve ders ataması belirlenen öğrenciler dönem sınavlarına katılır. Dönem sınavları sonucunda Açık Öğretim Ortaokulu´nda sorumlu olunan sınıf/sınıflara ait ders/derslerden başarılı olunması durumunda öğrenci mezun olur. Öğrencinin kaç dönem sınava gireceği getirdiği öğrenim belgesine göre belirlenir.

Buna göre Açık Öğretim Ortaokulu´na,

5. Sınıftan başlayan bir öğrenci en erken 4 dönem sonunda (yaklaşık 1,5 yılda) 

6. sınıftan başlayan bir öğrenci en erken 3 dönem sonunda (yaklaşık 1 yılda) 

7. sınıftan başlayan bir öğrenci en erken 2 dönem sonunda (yaklaşık 8 ayda) 

8. Sınıftan başlayan bir öğrenci en erken 1 dönem sonunda (yaklaşık 4 ayda) 

mezun olabilir. 

Açık Öğretim Ortaokulu´nda her dönem sınav sonucunda alınan puan o döneme ait "Yıl Sonu Başarı Puanı" olarak hesaplanır. Dönem sonunda öğrenci iki şekilde sınıf geçer veya mezun olur.

Öğrenim belgesine göre, başarısız ders/dersleri Açık Öğretim Ortaokulunda okutulmayan ancak okula ait tüm dersleri başarmış olanların kaydı kabul edilir. Bu durumdaki öğrenciler sınavlara katılmaz, kayıt döneminin sonunda yapılan sınavlarda mezun olanlarla birlikte mezun edilir.

Doğrudan Geçme: 
Dönem sınavlarında bulunduğu sınıfa ait bütün derslerden 45 ve üzeri alarak başarılı olan öğrenciler bir üst sınıfa geçmeye veya mezun olmaya hak kazanırlar.

Ortalama İle Geçme:
Sınıfın bütün derslerinin sınavlarına girmiş olmak ve aralarında Türkçe dersi bulunmamak ve derslerin başarı puanlarının aritmetik ortalaması en az 45 puan olmak kaydıyla en fazla iki başarısız dersi olanlar, doğrudan sınıf geçerler. 

AÇIK ÖĞRETİM SİSTEMİ:

Açık Öğretim Ortaokulu´nun öğretim sistemi, örgün ortaokullarında yürütülen öğretim programlarıyla aynı olup,programın uygulama şekli uzaktan eğitim teknikleri ile olmaktadır. Açık Öğretim Ortaokulu´nda bir öğretim yılı üç dönemden oluşur ve her dönem sonunda “Dönem Sonu Sınavı” yapılır. Dönem sonunda sınavına girilen derslerden alınan puanlar, yılsonu başarı puanını belirler.

Sınav puanına göre, 45 ve üzeri alınan puan o dersin başarılmış olduğunu gösterir. Ara sınıftan gelenler ise intibak işlemi sonucuna göre sınava gireceği ders sayısı azalabilir. Sınav sonucunda sınıf ve ders geçme kriterlerini yerine getiren öğrenci, Açık Öğretim Ortaokulu´ndan mezun olur

AÇIK ÖĞRETİM ORTOAKULU HAKKINDA:

1998-1999 eğitim öğretim yılında 68 bin 886 öğrenciyle yola çıkan Açık İlköğretim Okulu aynı dönemde 2 bin 897 öğrenci mezun etmiştir. Kuruluşunun 15. Yılında aktif öğrenci sayısı 250 bini aşmış, mezun sayısı ise 432 bin 829 olmuştur.  Mezun olan öğrencilerden  yaklaşık 200 bin kişi  Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki  Açık Öğretim Lisesi´ne kayıt yaptırarak bir üst kademeye devam etmiştir. 

1999- 2000 Eğitim öğretim yılından itibaren; Yurtdışı programları ve UNICEF işbirliğiyle de Kızlar için Açık İlköğretim Okulu Öğrenme Merkezleri uygulamaları başlatılmıştır.

Açık İlköğretim Okulu  öğretime başladığı ilk yıllarda kayıtlar  il merkezlerinde açılan bürolarda düzenlenen optik formlarla alınmakta, sınavlar ise sadece il merkezlerinde yapılmaktaydı. 2005 yılından sonra internet üzerinden öğrenci kaydı alınmaya başlanmış, öğrenci hizmetleri  Türkiye´nin en ücra köşelerine kadar ulaştırılmıştır. Ayrıca öğrencilerle ilgili yürütülen kayıt kabul, sınavlar, sınıf geçme, mezuniyet, haberleşme gibi iş ve işlemlerin büyük bir bölümü internet üzerinden yapılabilir bir duruma getirilmiştir.

Açık İlköğretim Okulu Yönetmeliği´nde yapılan değişiklikle 2009-2010 öğretim yılından itibaren Açık İlköğretim Okulu´nu bitirme süresi üç yıldan bir yıla düşürülmüştür. 20 Eylül 2010 da yayınlanan  56 sayılı Genelge  ile de Açık İlköğretim Okulu öğrencilerinin kayıt işlemleri ve veri girişleri örgün eğitimde olduğu gibi adrese dayalı nüfus sistemini esas almak suretiyle il, ilçe ve belde merkezlerindeki ilköğretim okulu müdürlükleri tarafından yapılıp, kayıt evrakı kayıt yapılan okullarda saklanmaya başlanmıştır. İşlemlerin tamamı elektronik sistem üzerinden gerçekleştirilmekte olup  okul yöneticilerinin yapacakları  iş ve işlemlere yönelik açıklamalar internet sayfasında yer almaktadır.  Yönetmelikte yapılan değişiklikler ve 56 sayılı Genelge ile öğrencilerimizin rahat bir ortamda  hizmet alabilmeleri için her türlü kolaylık sağlanmıştır.   

Kasım 2011´e kadar Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Açık İlköğretim Okulu  11 Kasım 2011 tarihli Bakanlık hizmet birimlerinin alt birimleri ve görevleri hakkındaki Makam Oluru ile kurulan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Öğretim Daire Başkanlığı´na bağlanmıştır. 

21/07/2012 Tarihinde  Millî Eğitim Bakanlığı Açık İlköğretim Okulu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile adı "Açık Öğretim Ortaokulu" olarak değişmiştir. Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin kayıt işlemleri ve veri girişleri 2012/45 sayılı genelge ile Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkez Müdürlüklerine devredilmiştir.

ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 00:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eylül MEKSELİNA eroğlu
Eylül MEKSELİNA eroğlu - 11 ay Önce

Ben de 4. Sınıfa gidiyorum.

SIRADAKİ HABER