İlkokul-Ortaokul öğretim materyalleri

MEB, ilkokul-ortaokul öğretim materyallerini bir araya getirdi.

İlkokul-Ortaokul öğretim materyalleri

MEB, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ilkokul-ortaokul öğretim materyallerini bir araya getirdi.Tüm ders kitapları, öğretim materyalleri ve dijital içerikleri bir web sayfasında bir araya getirildi.

İlkokul ve ortaokul öğrencileri bir çok materyallere buradan kolayca ulaşabilir.

İYEP materyallerine ilgili web sayfasından ulaşılabiliyor.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Şu açıklamayı yaptı:

Genel Müdürlüğümüz tarafından okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarımızdaki öğrencilerimiz için hazırlanan tüm ders kitapları, öğretim materyalleri ve dijital içerikler //tegmmateryal.eba.gov.tr web sayfasında yayınlanmıştır.

İlk ders zilinin çalmasıyla birlikte yeniden okul heyecanımız canlandı. COVID-19 salgını riskleri sebebiyle tüm öğrencilerimizin okul sıralarındaki yerini alamayacak oluşunun eksikliğini hissetmekteyiz. Bu eksikliğin öğrencilerimiz için bir dezavantaja dönüşmemesi için canla başla çalışarak uzaktan eğitim sürecinde öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına sunmak üzere yeni materyaller hazırladık. Bu yeni materyallerimiz ile birlikte okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarımızda hâlihazırda kullanılmakta olan tüm ders kitapları, öğretim materyalleri ve dijital içerikleri //tegmmateryal.eba.gov.tr web sayfasında yayınladık.

Bu sayede yüzyüze eğitim ve uzaktan eğitim sürecinde fayda sağlayacak tüm materyalleri öğrencilerimiz ile birlikte öğretmenlerimiz ve çocuklarımızın evdeki öğretmenleri olan velilerimizin kullanımına sunmaktayız. Sade ve anlaşılır arayüzü sayesinde tüm tarafların kolayca aradıkları materyallere ulaşabilmesini hedeflemekteyiz. Okuldan fiziksel olarak uzak olmanın çocuklarımızı akademik olarak da eğitim ve öğretimden uzaklaştırmaması için çalışmaktayız. Bu amaçla tüm tarafların azami fayda sağlaması için öğrenci, öğretmen ve velilerin //tegmmateryal.eba.gov.tr web sayfasında yayınlanmış olan materyallerimizi aktif olarak kullanması beklentisi içerisindeyiz ve hazırlanan yeni materyaller ile bu web sayfasını daha da zenginleştirerek yolumuza devam edeceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER