Zeki Haber

DOLAR DÜŞMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

DOLAR DÜŞMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

16 Nisan referandumundan sonra aşağı yönde harekete geçen dolar haftayı 3.55 TL’den kapattı. Şimdi yatırımcının aklındaki soru dolar alma zamanı mı? Yoksa düşmeye devam eder mi?

Referandum öncesinde her gün rekor kıran dolar 16 nisan sonrası aşağı yönde hareket etmeye başladı. Fakat yatırımcı tedirgin ve hala Türk lirasına güvenemiyor. Her uzman farklı yorumlarda bulunduğu için soru işaretleri dahada artıyor. Bu durumu Cumhurbaşkanı ekonomi danışmanı Yiğit BULUT değerlendirdi.

3.50 TABUTUN SON ÇİVİSİ

“Özetle “3.57’yi aşağı kırdığı anda 3.34’tür bu kurun değeri. Şu anda 3.57’yi test ediyor. 3.50’yi test ediyor. 3.50 sınırını kırdığı zaman orası tabutun son çivisi” dedi.

DOLARDA KALANLAR DAHA BÜYÜK ZARAR EDECEK

Önümüzdeki günlerde dolar alanların veya dolar spekülasyonu yapınca elinde dolar kalanların çok daha büyük zarar ettiğini göreceğimiz günler geliyor gibi.

Ayrıca BULUT konuşmasında ” önemli olan şu; karar açıklandı dolar 3.60 oldu. 10 saniye kalamadı 3.60’ta. Yabancı satışı geldi hemen 3.57’ye kadar düştü. Yani Avrupa Birliği’nin Türkiye ile ilgili aldığı karar uluslararası yatırımcılar tarafından hiç ciddiye alınmadı. Türkiye tarafından hiç ciddiye alınmadı. Dünya tarafından hiç ciddiye alınmadı. Yani baktığımız zaman yeni bir Türkiye var artık ” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.